Darmowa wysyłka od 199 zł

Przeglądaj

Chcesz skontaktować się?

Kontakt

Media społecznościowe

Naklejki

Naklejka to bardzo praktyczny gadżet.

Posiada mnóstwo zastosowań. Można nią łatwo ozdobić wnętrze, przekazać ważną informację, udzielić porady albo instrukcji. Mogą ułatwić segregowanie różnych przedmiotów, zareklamować produkt bądź usługę.

Naklejka może mieć dowolną wielkość, kształt i wygląd. Jej umieszczenie na wybranym przedmiocie nie stanowi większego problemu.

Skąd się wzięły naklejki?

Historycy są zdania, że z naklejek korzystano już w starożytności. Dowodem mają być szczególne znaleziska z Egiptu. Przedstawiają one fragmenty papieru przyczepionego do ściany, na których umieszczano ceny różnych produktów.

Biorąc jednak pod uwagę sposób mocowania, były to raczej starożytne plakaty, a nie naklejki. Na wymyślenie tych drugich czekać trzeba było aż do XX wieku. Co prawda w 1839 roku sir Rowland Hill opracował prototyp naklejki, która bardzo szybko przerodziła się w znaczek pocztowy, ale nie były to jeszcze naklejki samoprzylepne. Trzeba je było najpierw zwilżyć, aby klej zyskał swoje właściwości. Znaczki do dzisiaj działają w ten sposób.

Nalepki, które nie wymagają aktywacji poprzez kontakt z wodą, są prawdopodobnie dziełem amerykańskiego wynalazcy o nazwisku R. Stanton Avery. Wymyślone przez niego naklejki były już samoprzylepne. Tak właśnie działa większość nalepek produkowanych współcześnie.

Początkowo naklejki były produkowane z papieru. Teraz częściej spotyka się nalepki z tworzywa sztucznego – folii, plastiku, lateksu, winylu. Niektóre naklejki są trwałe. Inne dają się łatwo usunąć. Można je wielokrotnie odklejać i przyklejać w innym miejscu. Na zalepieni.pl sprzedajemy głównie nowoczesne naklejki foliowe. Długo zachowują swoje właściwości i mogą być stosowane także na zewnątrz.

Do czego służą naklejki?

Na początku naklejki pełniły funkcję informacyjną

Przyklejało się je na opakowania z rozmaitymi produktami. Właśnie dzięki nalepce klient mógł uzyskać ważne informacje o danym towarze. Nalepki z cenami przyczepiano także bezpośrednio do sprzedawanych przedmiotów. Ze względu na rodzaj stosowanego kleju, bardzo łatwo było później zerwać naklejkę. Nie zostawał po niej żaden ślad. Niedługo potem zaczęto wykorzystywać powierzchnię naklejki do celów reklamowych. Obok ceny oraz nazwy produktu pojawiało się także logo marki.

Z handlu naklejki trafiły do polityki

Podczas kampanii wyborczych można było oklejać nalepkami samochody, skrzynki pocztowe, ściany, drzwi. Także przeróżne materiały promocyjne kandydatów. W podobny sposób wykorzystuje się naklejki w marketingu. To tania, a zarazem niezwykle skuteczna metoda dotarcia do potencjalnych klientów.

Mając projekt graficzny, firmowe naklejki można drukować w biurze.

Obecnie w ramach działań marketingowych stosowane są także spersonalizowane naklejki promujące media społecznościowe. Zamówić je można na naszej stronie.

Gotowe do druku naklejki 3D i media społecznościowe

Naklejki tego typu zachęcają do sprawdzenia mediów społecznościowych danej firmy. Na przykład na Instagramie albo Facebooku. Podczas składania zamówienia wystarczy tylko podać tekst i adres www. Znajda się one na nalepce.

Gdzie można umieszczać naklejki?

Ogromna popularność naklejek wynika z tego, że da się je bez trudu przyczepić do praktycznie każdej powierzchni. Klej dobrze się łączy nie tylko z tworzywami sztucznymi. Również ze szkłem, metalami czy drewnem. Nalepkę można też umieścić na drzwiach, meblach, karoserii auta, ścianie albo murze.

Oczywiście najlepiej, gdy powierzchnia jest w miarę gładka, tak by klej mógł się przyczepić w wielu miejscach. Ponadto podłoże powinno być dość stabilne. Zwykła nalepka raczej nie utrzyma ruchomych elementów.

Oznaczanie materiałów biurowych

Nalepkami okleja się zeszyty i podręczniki szkolne, segregatory, materiały biurowe, teczki. W szkołach naklejki mogą pełnić funkcję edukacyjną. Przedstawiają na ciekawych obrazkach ważne wiadomości dla uczniów.

Dzięki naklejkom na witrynach sklepowych można się dowiedzieć o promocjach i wyprzedażach. Spotyka się je nawet w szpitalu, gdzie nie tylko przekazują ważne informacje. Służą jako ozdoby na oddziałach dziecięcych.

Posiadamy w swojej ofercie także naklejki wypukłe 3D. Idealnie się one sprawdzają jako nośnik reklamy albo do znakowania produktów. Umieścić je można na niemal każdej gładkiej powierzchni.

Ponadto nalepki są świetnym sposobem na wyrażanie swoich poglądów czy zainteresowań. W tym bardzo pomagają nalepki z naszej oferty. Na przykład te do oklejania samochodów. To wlepki patriotyczne, piktogramy sportowe, naklejki ze zwierzętami.

Są i wielkie fototapety, na całą ścianę, które ożywiają wnętrze i optycznie je powiększają.

Naklejki dla dzieci

Na zalepieni.pl dostępne są naścienne naklejki dla dzieci.

Mogą być one spersonalizowane. Zawierać imię malucha i dodatkowy napis. Są też nalepki z mapą czy kolorowymi rysunkami. Są z ulubionymi postaciami z bajek, jak i oryginalne podziałki do mierzenia wzrostu.

Naklejki doczekały się nawet kolekcjonerów. Zbierane są między innymi atrakcyjne graficznie nalepki znanych artystów. Są też nalepki powiązane z filmowym albo bajkowym uniwersum. Naklejki z wydarzeń sportowych zawierają motywy związane z mistrzostwami świata w piłce nożnej czy igrzyskami olimpijskimi.

Jak wygląda naklejka?

Czy to nalepka zrobiona z papieru, czy tworzywa, na odwrotnej stronie jest wykończona specjalnym klejem? Wystarczy ją przyłożyć do powierzchni, żeby powstało trwałe wiązanie. Przed przypadkowym przyczepieniem się do innych miejsc chroni warstwa zabezpieczająca. Da się ją oderwać po prostu palcami.

Nasze naklejki zawsze przygotowujemy tak, by miały wykrojone kontury, co ułatwia ich aplikację. Są jednak i duże arkusze samoprzylepne, które docina się samodzielnie w pożądany kształt. Na przykład, żeby stworzyć jakiś napis albo autorską grafikę.

Naklejki są lekko elastyczne. Tak by dało się je nałożyć na zakrzywione powierzchnie typu butelka albo błotnik pojazdu. Nalepki do wykorzystania na zewnątrz powinny być wykonane z mocnego tworzywa. Nie zniszczą się pod wpływem słońca, deszczu albo ekstremalnych temperatur.

Oferowane na zalepieni.pl naklejki samochodowe są właśnie wzmocnione. Dzięki temu nie tracą oryginalnych kolorów. Nie ścierają się i nie odczepiają od podłoża pod wpływem ciepła albo wilgoci.

Naklejki papierowe

Naklejki papierowe będą idealne do celów sprzedażowych. Zwłaszcza gdy chodzi o produkty jednorazowe, trzymane w pomieszczeniach. Naklejki z papieru nadają się również na domowe przetwory. Także w sytuacji, gdy potrzebujemy na nalepkach coś napisać.

Zaletą papierowych naklejek jest ich niska cena. Jeśli papier jest dobrej jakości, nie zniszczy się tak szybko, jak etykieta wykonana ze zwykłej kartki i przyczepiona taśmą. Bardziej wytrzymałe i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne są naklejki z folii. Kosztują nieco więcej, ale zachowają ładny wygląd przez wiele lat.

Czym wyróżnia się dobrej jakości naklejka?

Nalepki są dostępne w wielu wariantach i różnych cenach. Dlatego warto zwrócić uwagę na ich jakość.

Najbezpieczniej jest kupować naklejki w profesjonalnych drukarniach i sklepach specjalistycznych. Daje to pewność, że materiał jest wysokiej jakości i spełni swoją oczekiwaną funkcję.

Nasza oferta obejmuje zarówno naklejki gotowe, jak i druk według projektu klienta. Gotowe wyroby są w nasyconych, wyrazistych kolorach. Zachowują ten wygląd przez bardzo długi okres.

Naklejki informacyjne

Naklejka informacyjna musi być przede wszystkim czytelna. Istotny jest więc rodzaj czcionki oraz ułożenie tekstu. Zwłaszcza gdy nalepka jest małych rozmiarów. Do tego liczy się dobór kolorów. Ważne komunikaty dobrze jest podkreślać czerwienią, żółcią i mocnymi kontrastami. Tak aby od razu przykuwały wzrok. Na naklejkach mogą być jeszcze piktogramy. Muszą być tak zaprojektowane, by nie było wątpliwości, co przedstawiają.

Nalepki reklamowe

Nalepki reklamowe, promocyjne czy z osobistym przekazem mogą być bardziej ekstrawaganckie. Tutaj również liczy się spójność przekazu oraz ciekawa forma.

Nie powinno się przesadzać z ilością detali na jednej naklejce. Mile widziany jest za to unikatowy styl, dzięki czemu nalepka będzie się wyróżniać i łatwiej zapadnie w pamięć.

Projektując nasze naklejki, dbamy o to, aby nie były nudne i zarazem odpowiadały potrzebom klientów.

Jak prawidłowo nakładać naklejkę?

Większość nalepek po prostu odrywa się od folii zabezpieczającej. I produkt jest gotowy do użytku. Wcześniej powinno się jednak zadbać o przygotowanie podłoża. Choć naklejka ma mocny klej, to brud, tłuszcz i woda osłabią jego działanie.

Przygotowanie podłoża

Powierzchnię należy oczyścić, odtłuścić i osuszyć. W przypadku ściany może się zdarzyć, że niezbędny będzie dodatkowy klej. Dotyczy to głównie farb zmywalnych, lateksowych i silikonowych. Na zwykłej farbie lub tynku samoprzylepna naklejka powinna się utrzymać bez nakładania kleju. Nie może to jednak być ściana świeżo pomalowana.

Jeśli naklejka składa się z kilku elementów, warto je wcześniej ułożyć w odpowiedniej kolejności. Nie dojdzie wtedy do pomyłki w trakcie nalepiania.

Do większych naklejek oraz fototapet można zamówić specjalistę. Naklejkę dobrze jest przykładać do podłoża stopniowo, tak żeby przyczepiła się ona całą powierzchnią. Trzeba także uważać na to, by nalepka się nie pomarszczyła. Zapobiega to zmianie kształtu. Na koniec można jeszcze wyrównać naklejkę gąbką, wałkiem albo szpachelką. Dzięki temu pod spodem nie zostaną pęcherzyki powietrza.

Naklejki na samochód

W naszym sklepie można też zamówić specjalne naklejki na samochód.

Oferujemy różne kategorie nalepek:

  • informacyjne,
  • ze znakami ostrzegawczymi,
  • odnoszące się do hobby,
  • z patriotycznymi symbolami.

Naklejki samochodowe są wyposażone w folię transportową. Folia ta służy do tego, by łatwo dało się nanieść naklejkę na docelową powierzchnię, bez deformacji i uszkodzeń. Naklejkę z folią transportową dociska się do podłoża. Następnie ściąga się folię, ale sama nalepka już zostaje na swoim miejscu.

Naklejkę powinno się umieszczać na czystym i suchym podłożu, w temperaturze około 15-25 stopni Celsjusza, tak żeby klej dobrze się związał. Do nalepek dołączamy szczegółową instrukcję. Osoby bez doświadczenia mogą skorzystać z usługi fachowego oklejania samochodu.

Naklejki zdejmowalne

Niektóre nasze naklejki są zdejmowalne. Mocno trzymają się ściany. Jeśli jednak nie są dłużej potrzebne, bez kłopotu da się je oderwać, nie niszcząc przy tym farby albo tapety. Takie są między innymi naklejki do pokoju dziecięcego. To, co będzie atrakcyjne dla malucha, rzadko kiedy spodoba się starszym dzieciom. Dzięki naklejkom można szybko zmienić wystrój pomieszczenia bez konieczności przeprowadzania kosztownego remontu.