Alkohol tytoń ostrzeżenia

W tej kategorii znajdziesz naklejki i tabliczki dotyczące sprzedaży i konsumpcji alkoholu oraz tytoniu niezbędne do powieszenia w sklepie, barze, restauracji czy firmie.

Ostrzeżenia dotyczące alkoholu i tytoniu – dlaczego są potrzebne?

Według polskiego prawa, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych jest niedozwolone. Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem są specjalne tabliczki przypominające o tym zakazie, umieszczane zazwyczaj tam, gdzie ludzie często się gromadzą, by wspomnieć chociażby popularne skwerki, parki, bulwary spacerowe, komunikację miejską czy imprezy plenerowe.

Alkohol ostrzeżenia
Pokaż kategorie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Umieszczanie tablic z zakazem spożywania alkoholu jest zgodne z ustawą o wychowywaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. W naszym sklepie oferujemy tabliczki w dwóch wersjach kolorystycznych, białej i żółtej, z czytelnym, dużym napisem, prócz tego można zamówić także naklejki, które obok pisemnego ostrzeżenia zawierają jeszcze odpowiednie symbole graficzne.

Zakaz sprzedaży tytoniu i alkoholu

Przepisy jasno regulują kwestię sprzedaży tego typu towarów. Osoby poniżej 18 roku życia nie mogą nabyć żadnego alkoholu, sklepy mają też prawo odmówić obsługi tym klientom, którzy są nietrzeźwi. Nasze tabliczki dotyczące zakazu sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych mają bardzo wyraźne napisy w kontrastowych kolorach, a najważniejsze frazy oraz symbole zakazu podkreśla ostrzegająca czerwień. Tabliczki są w kilku rozmiarach, nie powinno więc być żadnego problemu z dopasowaniem takiego znaku do obiektu, na którym mają się znaleźć.

W sklepie przyda się jeszcze tabliczka informująca o zakazie spożywania alkoholu na terenie placówki oraz w jego najbliższym otoczeniu – jest to częsty problem w przypadku małych sklepików, dlatego taka naklejka z pewnością się przyda. Znak zakazu pomoże przeciwdziałać niepożądanym zachowaniom.

Oferowane przez nasz sklep naklejki dotyczące zakazu konsumpcji i sprzedaży alkoholu oraz tytoniu są wysokiej jakości i sprawdzą się w każdym lokalu, jak również w terenie. Ciężko je zniszczyć, mają wysoką odporność na zarysowania, nie blakną pod wpływem słońca, nie szkodzą im opady.

Jakie znaki są dostępne w naszym sklepie?

Znaki informujące o szkodliwości używek oraz zakazie ich spożywania bądź sprzedaży są dostępne w formie naklejek albo sztywnych tabliczek ze sztucznego tworzywa. Aby dobrze spełniały swoją rolę wystarczy umieścić je w widocznym miejscu, na odpowiedniej wysokości, przy wejściu, kasie oraz przy półkach z alkoholem i wyrobami tytoniowymi. Jeśli powierzchnia jest gładka, najprostszym rozwiązaniem będzie nalepka. Nakleja się ją bardzo prosto, postępując zgodnie z instrukcją producenta, trzeba jednak pamiętać o tym, by przed nałożeniem nalepki oczyścić i odtłuścić miejsce aplikacji.

Inna opcja to tabliczka PCV z nadrukiem, laminowana, zabezpieczona przed uszkodzeniami. Do montażu takiej tabliczki wystarczy dostępna w naszym sklepie taśma piankowa dwustronnie klejąca – nadaje się ona na takie powierzchnie jak gładka ściana, drzwi, szyba, płaski bok sklepowego regału albo kasy. Tabliczka trzyma się mocno, ale w razie konieczności łatwo ją zdemontować, bez niszczenia powierzchni, na której się znajdowała.