Etykiety na nalewki

Masz duży ogród, działkę pod miastem albo sad? Możesz zbierać lub kupować owoce, które później z radością przetwarzasz na coś mocniejszego?

Wzór etykiety na nalewki do drukowania

Jeśli Twoją pasją jest robienie domowych nalewek, także tych o charakterze leczniczym i wspomagającym zdrowie, sięgnij po naszą ofertę na etykiety na nalewki.

Etykiety na nalewki weselne

W naszej ofercie nie brakuje personalizowanych artykułów ślubnych. W kategorii etykiet na nalewki są również etykietki na nalewki weselne do druku.

Kategoria - Etykiety na naleski
Pokaż kategorie

Wyświetlanie 1–18 z 87 wyników

Wyświetlanie 1–18 z 87 wyników

Etykiety na nalewki do druku

Naszym bestsellerem jest cytrynówka etykieta oddająca charakter tego typu nalewki.

Jakie naklejki na nalewki?

W jakich nalewkach się specjalizujesz?

  • Cytrynówka,
  • malinówka,
  • pigwówka,
  • a może jeżynówka?

Nie jest to istotne, ponieważ w naszej ofercie na Zalepieni.pl znajdziesz szeroki wybór etykiet na nalewki przygotowywane w domu. Możesz opatrzeć nimi swoje gotowe wyroby, a później wręczać je przyjaciołom na różne okazje. To prezent personalizowany, który na pewno będzie mile widziany. Ponadto przy użyciu zamówionych na Zalepieni.pl etykiet na nalewki możesz wyposażyć swój barek we własne wyroby alkoholowe, które będą pięknie podpisane.

Kreator etykiet na nalewki

W przypadku naszych etykiet na nalewkę masz do czynienia z personalizowanym wyrobem. Umieść na nich wybraną grafikę, podkreślając wyjątkowość alkoholu wyprodukowanego własnoręcznie w domu. Dodaj ciekawy, wyróżniający, personalizowany napis, by Twoja nalewka była jedna w swoim rodzaju. Z pomocą naszej oferty na etykiety na nalewki na Zalepieni.pl to jak najbardziej możliwe!

Domowa produkcja nalewek – jak ją zorganizować?

Lato i początek jesieni to doskonały czas na robienie przetworów. Zamiast jednak wykorzystywać owoce ze swojego przydomowego sadu do przygotowywania dżemów i soków, można z nich zrobić pyszne nalewki, które z dumą będziesz serwować swoim gościom na przyjęciach domowych. Jak przystąpić do domowej produkcji nalewek?

Podstawowe narzędzia do produkcji nalewek domowych

Właściwie przy produkowaniu własnoręcznie nalewek w zaciszu własnego domu, oczywiście wyłącznie na swoje potrzeby, musisz mieć tylko duży słój lub balon szklany, owoce, cukier i spirytus. Duży, szklany słoik lub inne zamykane szklane naczynie o przeźroczystych ściankach pozwoli bez trudu monitorować proces tworzenia się nalewki.

Sprawą drugorzędną pozostaje wybór rodzaju owoców czy nawet i ziół, z których chcesz zrobić nalewkę oraz sposoby dosładzania – cukrem albo miodem. Do tego potrzebujesz wysokoprocentowego spirytusu, który musisz rozcieńczyć tak, by stężenie alkoholu etylowego wynosiło 70 proc. Właśnie takie okazuje się najlepsze do produkcji nalewek. Jeśli będzie ono zbyt wysokie, zabije aromat użytych do produkcji składników.

Nalewanie nalewek do butelek

Kiedy już proces fermentacji będzie na odpowiednim poziomie, a nalewka będzie gotowa do spożycia, pora zlać ją ze słoja do przygotowanych wcześniej butelek. Możesz kupić je lub zgromadzić w swoim domu z innych trunków. Zanim przystąpisz do nalewania, przecedź zawartość słoja przez gęste sitko lub filtr do kawy. Do przechowywania nalewek musisz mieć oczywiście butelki z zamknięciem.

Potrzebujesz też przy domowej produkcji nalewek alkoholomierza, który pozwoli Ci ocenić, jaki procent alkoholu znajduje się w nalewce. Na podstawie jego wskazań możesz również zadbać o to, by nalewki były słabsze lub mocniejsze – wedle Twoich indywidualnych upodobań w tym zakresie.

Etykiety na butelki z nalewkami

Jeśli chcesz, aby Twój barek prezentował się reprezentatywnie wypełniony domowymi nalewkami, zastanów się nad możliwością zamówienia etykiet na nalewki – gotowych lub przeznaczonych do drukowania. Na zalepieni.pl wybierzesz gotowe produkty tego typu. Opatrzysz butelki nazwą nalewki, która pozostaje w Twojej gestii i może być nawet najbardziej szalona. Oznacz, w jakim roku dana nalewka została przygotowana, z jakich owoców i jaki jest jej poziom zawartości alkoholu.

Etykietowane butelki na domowe nalewki stanowią nie tylko ozdobę, ale mogą posłużyć do wręczania prezentów dla bliskich.