Etykiety na ogórki

Robienie przetworów na zimę jest Twoją pasją? Lubisz jeść to, co sam przygotujesz? Ogórki kiszone i konserwowe, pikle, sałatki z ogórkami i papryką, sałatki warzywne w zalewie to tylko niektóre przetwory, które wielu Polaków robi na zimę. Jeśli zaliczasz się do tej grupy, to zainteresuje Cię niewątpliwie nasza oferta na etykiety na ogórki. Ogranicza Cię przy tym tylko wyobraźnia – możesz umieścić na personalizowanych etykietach dowolne napisy i wybrać pasującą grafikę z dostępnej na Zalepieni.pl oferty.

Etykiety na przetwory domowe
Pokaż kategorie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Przetwory z ogórków cieszą się ogromną popularnością, co widać po szerokim asortymencie w sklepach spożywczych i marketach. Bardzo wiele osób woli jednak takie przetwory przygotowywać własnoręcznie, co ma wiele zalet – można wybrać tylko te ładne i świeże warzywa ze sprawdzonego, ekologicznego źródła, doprawić ogórki dokładnie tak, jak się lubi, przygotować przetwory bez żadnych sztucznych konserwantów, barwników i chemicznych polepszaczy smaków.

Przetwory z ogórków

Zamknięte w szczelnych słoikach przetwory z ogórków spokojnie wytrzymają wiele miesięcy, zaleca się jednak, by takie wyroby trzymać w chłodnym, ciemnym miejscu, dzięki czemu nie będą one tracić swoich właściwości z powodu światła czy zbyt wysokiej temperatury. Trwałość przetworów z ogórków zależy przede wszystkim od tego, czy użyte warzywa są bez wad, niezepsute i jędrne, prawidłowo pasteryzowane i poddane odpowiednio długiemu marynowaniu. Dzięki naszym etykietom wiadomo, kiedy dokładnie dany słoik został przygotowany i czy ogórki nadają się już do spożycia – zwykle zaleca się marynowanie przez co najmniej miesiąc, tak by ogórki dobrze przyjęły smak zalewy. Na naszych etykietkach można też sprawdzić, czy ogórki nie stoją w spiżarce zbyt długo, bo po samym wyglądzie nie zawsze da się rozpoznać wiek danego przetworu.

Konserwowe? Kiszone? A może z ostrymi przyprawami?

Zdecydowanie najchętniej wybierane są klasyki, czyli ogórki kiszone oraz konserwowe. Coraz więcej osób przekonuje się jednak i do tych mniej typowych smaków – można przygotować pikantną zalewę w stylu meksykańskim, ogórki curry z dodatkiem wędzonej papryki, zalewę pomidorową, ogórki po warszawsku, a nawet wersję na słodko, z miodem albo cukrem. Jak w spiżarni rozpoznać, które są które? Znowu pomocne okażą się zamówione w naszym sklepie etykiety – zamiast przyglądać się uważnie każdemu słoikowi i domyślać się jego zawartości, od razu można przeczytać, że to „ogórki po cygańsku”, „ogórki cioci Anny” albo „ogórki w zalewie musztardowej”.

Część przetworów robiona była z ogórków sklepowych, a część ze zbiorów z przydomowego ogródka? Też można to uwzględnić przy opisywaniu przetworów, wystarczy podać przy zamawianiu etykiet wybrany tekst, jaki ma znaleźć się na ozdobnej nalepce informacyjnej. Kolejną ważną pozycją na liście domowych przetworów są różnego rodzaju sałatki z ogórków, w tym popularna sałatka szwedzka, sałatka z ogórków i papryki, sałatka ogórkowo-kalafiorowa, sałatka z marchewką i cebulą, i wiele innych. Naklejenie odpowiedniej etykietki na słoik z sałatką ogórkową pomoże utrzymać porządek w spiżarni i przyspieszy poszukiwania potrzebnego przetworu.

Jak przygotować etykietę na ogórki?

Dużą zaletą naszych naklejek jest estetyczny, ładny wygląd. Oczywiście, przy opisywaniu przetworów estetyka nie powinna być jedynym kryterium, dlatego tak zaprojektowaliśmy etykiety na ogórki, że dostarczają one wszystkich niezbędnych informacji. Etykietka ma chwytliwą nazwę, dzięki której każdy widzi, że wybrany słoik z ogórkami powstał na bazie receptury dziadka.

Na przedzie jest także wyraźnie znaczona data wykonania przetworu oraz opis, czy są to na przykład ogórki w octowej zalewie, ogórki kiszone albo jeszcze inna smakowa kompozycja. Mając na etykiecie datę nie pomyli się świeżych przetworów z tymi z zeszłego roku i łatwiej poustawiać słoiki na półkach tak, by korzystało się z ogórków według daty ich ważności.

Jest do wyboru kilka wersji naklejek – można zdecydować się na tradycyjny wzór nawiązujący stylistyką do babcinych przetworów, na bardziej nowoczesną, oszczędniejszą w kolorach grafikę albo klasyczną etykietę z rysunkiem ogórków. Niezależnie od wybranej opcji, każda naklejka jest czytelna, z wyraźnymi napisami, spersonalizowana według indywidualnego projektu.

Dlaczego gotowe naklejki są lepsze?

Tuż po zrobieniu przetworów trzeba je opisać. Domowe sposoby na oznakowanie słoików z ogórkami nie zawsze się sprawdzają, przede wszystkim dlatego, że ręcznie robione napisy szybko się rozmazują, blakną, a odręczne pismo nie dla wszystkich jest proste do odcyfrowania. Do tego to bardzo czasochłonne zajęcie, ponieważ trzeba samodzielnie przygotować karteczki o właściwej wielkości, opisać je według ustalonego schematu i potem przykleić tak, by dobrze się trzymały i jednocześnie napisy na nich nie zostały schowane pod taśmą.

Niestety, zwykły papier nie wytrzymuje próby czasu i szybko się niszczy, przez co nie widać oryginalnych napisów. Są też gładkie taśmy samoprzylepne, które wystarczy przyciąć i umieścić na nich napis, ten jednak nie zawsze trzyma się równie dobrze co profesjonalny nadruk. Z naszymi etykietami nie ma ryzyka, że zniszczą się pod wpływem wilgoci, a napis ulegnie zatarciu. Nie mówiąc już o tym, że wyglądają o niebo lepiej niż robione naprędce karteczki przyklejane zwyczajną taśmą.

Dostępne w naszym sklepie etykiety na ogórki są drukowane na specjalistycznym papierze samoprzylepnym. Klej jest naprawdę mocny, a etykiety nie będą się odklejać na rogach. Warstwa zabezpieczająca klej jest tak nacięta, by podczas jej usuwania nie doszło do uszkodzenia etykiety, a cały proces oklejania słoików z przetworami przebiega szybko i bezproblemowo.

Mamy etykiety nie tylko na ogórki czy sałatki warzywne, ale również na kompoty owocowe, przeciery czy samodzielnie produkowane soki i syropy – malinowe, wiśniowe i inne. Możesz pięknie ozdobić słoiki, buteleczki i inne pojemniki, w jakie pakujesz swoje wyroby. Będą się świetnie prezentować na półkach w spiżarni. Wręcz swoje przetwory swoim najbliższym, dbając o ich zdrową dietę czy odporność organizmu w czasie jesienno-zimowego sezonu zachorowań. Na Zalepieni.pl znajdziesz na nie odpowiednie etykiety.