Darmowa wysyłka od 199 zł

Przeglądaj

Chcesz skontaktować się?

Kontakt

Media społecznościowe

Wesele i ślub - artykuły

Artykuły ślubne i weselne w zalepieni.pl

Ślub i wesele to spore wyzwanie organizacyjne. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Dokładnie takie, jak to sobie wymarzyła młoda para. Estetyka podczas takiej uroczystości odgrywa wielką rolę. Dobór dekoracji, etykiet oraz pozostałych wydruków nie może być przypadkowy. Jak sprawnie zorganizować atrakcyjną oprawę wizualną?

Dekoracje weselne — zrobione samodzielnie czy gotowe ze sklepu?

Dekoracje bardzo przydatne zarówno podczas ślubu, jak i później, podczas przyjęcia weselnego. Pełnią one także rolę informacyjną.

Do tej kategorii zalicza się, chociażby duża tablica ślubna. Jest na niej powitanie gości weselnych i podziękowanie im za przybycie. Czasem ułatwia znalezienie właściwej sali albo pomaga upewnić się, że trafiliśmy do właściwego lokalu. Przydadzą się również wizytówki na stół. Dzięki nim biesiadnicy bez problemu znajdą swoje miejsce przy stole.

Wesele jest zwykle organizowane dla dużej grupy osób. Takich wydruków nazbiera się całkiem sporo.

Do tego dochodzi jeszcze kwestia wyglądu tablic powitalnych czy wizytówek. To ślub, czyli bardzo ważne wydarzenie dla młodej pary. W takim dniu raczej nikt nie będzie się ograniczał do zwykłych karteczek.

Własnoręczne przygotowanie efektownych ozdób wymaga czasu i staranności. Wykonanie pasujących do okoliczności ozdób wymaga też talentu plastycznego.

Nie jest to też wbrew pozorom rozwiązanie dużo tańsze. Trzeba kupić sporo artykułów papierniczych dobrej jakości. Warto wspomnieć o pracochłonności wykonania ślubnych dekoracji.

Dekoracje weselne w Zalepieni.pl dostępne są w przystępnej cenie.

Wystarczy zamówić upatrzony motyw w odpowiedniej ilości. Możemy zamówić różne weselne artykuły ze wspólnym motywem graficznym.

W naszym sklepie oferujemy wyroby ślubne różnego typu:

  • życzenia ślubne
  • tablice ślubne
  • wizytówki na stół
  • etykiety na nalewki weselne
  • etykiety na wódkę weselną
  • oraz etykiety na wino weselne

Zamówienie gotowych etykiet, tablic i wizytówek usprawnia organizację ślubu i wesela.

Jakie artykuły ślubne są najlepsze?

Dekoracje weselne to nie tylko wydruki.

Ozdobienie sali obejmuje również kwiaty, obrusy na stołach, zasłony. Dobieramy też kolor i styl zastawy, balony, girlandy, okrycia krzeseł. Każdy z tych elementów powinien pasować do reszty. Nie musi to być koniecznie ten sam styl oraz identyczna kolorystyka. Niemniej weselne dekoracje powinny tworzyć harmonijną całość. Dzięki ofercie z zalepieni.pl łatwo dobrać potrzebne artykuły. Obejmuje ona wiele różnych motywów, więc można dowolnie zmieniać kolorystykę, napisy, charakter czcionki.

Warto zwrócić uwagę także na jakość kupowanych dekoracji. Nie powinny wyglądać tandetnie, mimo że służyć będą tylko przez jeden dzień.

Polecanym rozwiązaniem jest tablica ślubna z wytrzymałej płyty PCV, oklejona specjalną folią antyrefleksyjną. Jest odporna na zarysowania i ścieranie napisów. Z kolei do przygotowania wizytówek na stół przydatne będą sztywne kartoniki ze zdobioną powierzchnią.

Częścią wystroju weselnego stołu są także etykiety na butelkach z alkoholem. Coraz więcej par decyduje się na etykiety spersonalizowane, z imionami nowożeńców. Szatę graficzną takich naklejek da się bez większego trudu dopasować do reszty dekoracji. Koszt ich zakupu nie jest wcale wysoki, sięga kilkunastu złotych za 20 sztuk.

Jaki jest motyw wesela?

Skoro można dowolnie wybrać styl dekoracji weselnych, to często jest dylemat. Na co konkretnie się zdecydować, co wybrać? Dlatego właśnie pierwszym krokiem powinien być wybór motywu wesela. Dopiero pod tym kątem zaczyna się przygotowywanie wszystkich niezbędnych dekoracji.

Wygląd domu weselnego

Podpowiedzią co do stylistyki może być wygląd domu weselnego. W podmiejskiej karczmie warto postawić na modny styl rustykalny. W pałacykach idealnie sprawdzi się styl romantyczny. W nowoczesnych hotelach salę przystrajamy na przykład w duchu eleganckiego minimalizmu albo ponadczasowej klasyki.

Jeśli nie chcemy się trzymać konkretnego stylu, motywem przewodnim może być kolor.

Oferowane przez zalepieni.pl artykuły ślubne i weselne bardzo łatwo dopasować pod tym kątem. Napis na tablicy powitalnej jest podkreślony kwiatowymi ornamentami. Wizytówki wykorzystują nowoczesną grafikę. Całość jednak dobrze zgrywa się ze sobą właśnie dzięki jednolitej kolorystyce.

Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie na pozostałych dekoracjach kształtów albo kolorów żywych roślin. Mogą nawiązywać do bukietów czy weselnych stroików, znajdujących się na sali.

Jak zorganizować dekoracje na wesele?

Ślubne artykuły nie muszą być bardzo kosztowne. Jest wiele ofert zapewniających korzystny stosunek jakości do ceny. Niemniej to wciąż wydatek, który musi być uwzględniony w weselnym budżecie. Dlatego warto jeszcze przed rozpoczęciem zakupów ustalić, jaką kwotą się dysponuje.

Kilka sztuk na zapas

Zamawiając etykiety, zaproszenia, wizytówki czy karteczki z podziękowaniami dobrze jest kupić kilka dodatkowych sztuk. Mogą się przydać, gdyby liczba gości się zwiększyła. Albo, gdy podczas szykowania sali dekoracja się zniszczyła bądź została opisana z błędem.

Zamówienie na artykuły ślubne dobrze jest złożyć na samym początku przygotowań. Naklejki i wizytówki spokojnie przeleżą kilka miesięcy i nic się z nimi nie stanie. Przynajmniej nie trzeba będzie się stresować ich zakupem na ostatnią chwilę.

Wystrój sali weselnej

Nasza kategoria produktowa opatrzona nagłówkiem „Ślub” jest obszerna.

Mamy ofertę w pełni personalizowaną. Możesz sprawić, że grafika będzie dopasowana do wystroju wnętrza czy wymarzonych przez Ciebie dekoracji.

Mocne trunki w tradycji weselnej

Tradycją na polskich weselach jest częstowanie gości mocniejszymi trunkami. Wódka, wino czy inne alkohole znajdują się więc na stołach weselnych. Możesz wykorzystać etykiety na wino weselne i etykiety na wódkę weselną. Zamów je na Zalepieni.pl, a my dostarczymy je do Ciebie w odpowiednim terminie. Dbamy o to, by odpowiednio wcześnie zrealizować zlecenie. W dniu ślubu wszystkie szczegóły są dopięte na ostatni guzik.

Etykiety na alkohole, czy winietki na stół weselny być może nie są najważniejszym elementem dekoracji sali. Z drugiej strony właśnie te z pozoru nieznaczące szczegóły w całości tworzą spójną kreację. Wpływa ona na klimat wesela i jego odbiór przez gości. Będą z pewnością zachwyceni możliwością wzięcia sobie na pamiątkę winietki z imieniem i nazwiskiem. A może zostaną obdarowani przez nowożeńców trunkiem z etykietą weselną.

Jak z pomysłem ugościć wszystkich bliskich na weselu?

Podczas organizacji ślubu i wesela trzeba dopiąć wiele różnych kwestii. Związane są one przede wszystkim z salą, miejscem organizacji uroczystości, oprawą muzyczną czy wizualną.

Młode pary na długo przed planowanym ślubem szukają sposobu, by wszyscy goście dobrze czuli się podczas imprezy. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z dużym weselem, czy kameralnym przyjęciem. Jak ugościć wszystkich zaproszonych gości, aby poczuli się „jak u siebie”?

Powitanie przed salą weselną

Pierwszym elementem godnego ugoszczenia może być wykorzystanie tablicy ślubnej. Umieszczane jest na niej powitanie gości. Można też podziękować wszystkim za przybycie. Dziękujemy, że goście wraz z młodymi będą świętować tak ważny dzień.

Takie powitanie może być utrzymane w konwencji kolorystycznej sali weselnej. Do niej świeżo upieczeni małżonkowie przybywają zwyczajowo ostatni. Brak jakiegokolwiek powitania gości może być przez nich źle odczytany. Tablica ślubna zdejmuje obowiązek witania gości z barków np. rodziców pary młodej. Odpowiednie tablice ślubne znajdziesz na zalepieni.pl. Można umieścić je tuż przed wejściem na salę weselną,

Miejsce przy stole dla każdego gościa weselnego

Kolejnym elementem ugoszczenia gości weselnych są winietki na stołach. To wizytówki na stół z nazwiskami. Wiele młodych par korzysta z nich. W ten uporządkowany sposób można zapanować nad chaosem, jaki występuje przy braku planu usadzenia. Lepiej wszystko w tej kwestii przemyśleć i usadzić gości zgodnie z pewnym kluczem.

Niech młodzi siedzą wraz z przyjaciółmi i najbliższymi z rodziny. Rodziny Pana i Pani Młodej przy osobnych stołach. Można również usadzić gości tak, by po prostu mieli wspólne tematy do rozmów. Na weselu, przy dużej grupie ludzi, którzy się nie znali wcześniej, jest dobrym pomysłem.

Gdy na weselu jest dużo osób, warto też przygotować nie tylko winietki z nazwiskiem na stołach. Może się sprawdzić zbiorcza tablica z rozmieszczeniem stolików i wykazem gości. Łatwiej każdemu z zaproszonych weselników będzie znaleźć miejsce przewidziane dla niego przez parę młodą.

Dzięki takim prostym zabiegom goście będą mieli poczucie, że są mile widziani na weselu. I że nikt nie został pominięty przy usadzaniu przy stołach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *