Koperty

Koperty przydadzą się w każdym biurze, warto też mieć je pod ręką w domu. Nie zajmują wiele miejsca i spokojnie mogą leżeć w szufladzie przez wiele miesięcy.

Pytanie tylko, jak wybrać właściwe koperty? Jest ich bowiem przynajmniej kilka rodzajów. Nie każda się nada do przygotowania wymagającej przesyłki.

Koperty standardowe

Płaska, biała koperta z paskiem klejącym to najpowszechniejszy rodzaj. Jest odpowiednia do wysyłania listów, dokumentów, kartek okolicznościowych, rachunków.

Posiadamy bogaty asortyment tego rodzaju kopert. Dostępne rozmiary to C6, DL, C4, C5, B4 i B5.

Koperty
Pokaż kategorie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Biała koperta może mieć przezroczyste okienko. Dzięki temu nie trzeba będzie na niej drukować adresu. Wystarczy tak złożyć dokument, by wymagane do wysyłki dane były widoczne przez okienko.

Koperty na zalepieni.pl mają mocny klej i nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia przesyłki. Posiadają także poddruk, który uniemożliwia podgląd treści dokumentów włożonych do środka. Po prostu tekst dokumentów nie prześwituje przez kopertę.

Koperty ozdobne

Oferujemy także koperty ozdobne, idealne na przykład do wysyłania zaproszeń. Ozdobna koperta ma ładny, kremowy odcień. Jest zrobiona z gładzonego papieru Olin w gramaturze 120 g. Nadaje to odpowiednią sztywność. Można umieścić na niej nadruk albo dekoracyjną naklejkę z adresem.

Kremowe koperty można nabyć w rozmiarach C5, C4, C6, DL. Oferujemy równie w kształcie kwadratu 170 x 170 mm.

Koperty rozszerzane

Do wysyłki większego pliku dokumentów przeznaczona jest koperta z rozszerzanymi bokami i spodem. Swoim kształtem taka koperta przypomina papierowe, wąskie pudełko.

Rozmiary, jakie zapewniamy naszym klientom, to C4, B4 i E4. Łatwo więc dopasować kopertę do wielkości i ilości wysyłanych materiałów. Rozszerzana koperta ma zapięcie na krótkim boku, w formie klapki wykończonej paskiem samoprzylepnym. Ma biały kolor, na którym da się wydrukować etykietę adresową. Można też przykleić nalepkę z danymi adresata.

Koperta bąbelkowa

Tradycyjna, papierowa koperta jest idealna do wysyłki dokumentów. Jednak gdy umieści się w niej inne przedmioty, koperta może się rozerwać. Nie zawsze jest to przedmiot na tyle duży, by miało sens szykowanie paczki pocztowej.

Wiele przedmiotów najlepiej będzie wysłać w kopercie bąbelkowej. Mogą to być na przykład:

  • cięższe materiały reklamowe,
  • książki,
  • płyty CD,
  • delikatne, małe przedmioty,
  • próbki reklamowe
  • czy niewielkie części zamienne i akcesoria komputerowe.

Koperta bąbelkowa od papierowej różni się tym, że posiada w środku zabezpieczającą folię bąbelkową.

Nasze koperty są mocne. Nawet podczas długiego transportu i częstych przeładunków folia wciąż spełnia swoją funkcję. Chroni znajdujące się w środku rzeczy. Jest odporna na wilgoć i brud. Ciężko ją rozerwać, a zawartość utrzymuje na miejscu bardzo mocne zapięcie. W naszym sklepie można zamówić koperty bąbelkowe w kilkunastu różnych rozmiarach.

Koperta do przesyłek kurierskich

Do większych przesyłek musi być dołączony list przewozowy. Zazwyczaj jest on drukowany na zwykłym papierze. Łatwo może się porwać albo zamoknąć, co będzie bardzo problematyczne dla dalszych losów ładunku.

Zabezpieczeniem dla listu przewozowego jest koperta typu „kangurek”. Z jednej strony jest ona przezroczysta. Pozwala to szybko odczytać treść listu przewozowego oraz zidentyfikować adresata. Sprzedawane w naszym sklepie przylgi są odporne na działanie wilgoci. Również bardzo niskiej albo wysokiej temperatury. Klej jest na tyle wytrzymały, że mimo częstych przeładunków koperta pozostanie w nienaruszonym stanie.

Bezpieczna koperta depozytowa

Co, jeśli trzeba wysłać bardzo ważne dokumenty? Idealnym rozwiązaniem okazuje się koperta depozytowa.

Sprzedawane w naszym sklepie bezpieczne koperty są zrobione z mocnej folii trójwarstwowej. Wyposażone są w takie zabezpieczenia, że niemożliwe jest jej otwarcie bez pozostawienia śladów.

Koperty DEPOSAFE bardzo przydają się między innymi w instytucjach państwowych oraz bankach. Wysyłają one często dokumenty z wrażliwymi danymi. Koperta jest zamykana na specjalny, samoprzylepny pasek. Żeby ją otworzyć, wystarczy rozciąć folię na dole w zaznaczonym miejscu. Na zalepieni.pl można zamówić koperty białe i transparentne. W dwóch popularnych wymiarach: B5 albo B4.

Rozmiary kopert

Standardowe rozmiary kopert (seria C) są zdefiniowane w międzynarodowej normie ISO 269. ISO to skrót od International Organization for Standardization).

Koperty w rozmiarach C służą do użytku ze standardowymi rozmiarami papieru ISO 216 (seria A).

Oznacza to, że arkusze papieru w popularnych w Polsce rozmiarach A mieszczą się do odpowiednich kopert w rozmiarze C.

I tak na przykład, kartka A4 zmieści się swobodnie do koperty C4. Format A4 to najpopularniejszy w Polsce format papieru. Natomiast w kopercie C5 wyślemy kartki w formacie A5 (to wielkość szkolnego zeszytu).

Formaty wg normy ISO oparte są na systemie metrycznym i podawane zazwyczaj w milimetrach. Jeśli podawane są w calach, to wartości muszą być zaokrąglone. W wielu krajach spotkamy zupełnie inne wymiary kopert i papieru. Formaty ISO w wielu krajach mogą być rzadko stosowane.

Format DL

Chociaż DL nie jest częścią ISO serii C, jest to bardzo szeroko stosowany standardowy rozmiar. DL, to skrót od dawnego określenia DIN Lang (Deutsche Industrie Norm, Long), to po prostu podłużna koperta.

Standardowe rozmiary kopert C wg ISO 269

Nazwa Rozmiar w milimetrach Zastosowanie
C0 917 mm x 1297 mm Płaski arkusz A0
C1 648 mm x 917 mm Płaski arkusz A1
C2 458 mm x 648 mm Płaski arkusz A2, A1 złożony na pół
C3 324 mm x 458 mm Płaski arkusz A3, A2 złożony na pół
C4 229 mm x 324 mm Płaski arkusz A4, A3 złożony na pół. Popularny
C5 162 mm x 229 mm Płaski arkusz A5, A4 złożony na pół. Popularny
C6 114 mm x 162 mm Do formatu A5 złożonego na pół. Popularny
C7/6 81 mm x 162 mm Na arkusz A5 złożony na trzy części. Rzadko stosowany
C7 81 mm x 114 mm Do formatu A5 złożonego na ćwiartki. Rzadko stosowany
DL 110 mm x 220 mm Na arkusz A4 złożony na trzy części po krótkim boku, A5 na pół. Popularny