Eco - Bio - Produkt lokalny

Jakość sprzedawanego towaru jest oczywiście najważniejsza, ale wybór towarów na sklepowych półkach jest dzisiaj na tyle szeroki, że trzeba się jakoś wyróżnić na tle konkurencji. Właśnie dlatego tak ważne jest dobre oznakowanie produktów. Dzięki niemu klienci od razu mogą zobaczyć, że sięgają po produkty wysokiej jakości.

Naklejki na produkty eko

Klienci coraz częściej zwracają uwagę na to, by kupowane przez nich towary były ekologiczne i z naturalnych składników. Dotyczy to zwłaszcza żywności oraz kosmetyków.

naklejki bio eco kategoria
Pokaż kategorie

Wyświetlanie 1–18 z 21 wyników

Wyświetlanie 1–18 z 21 wyników

Co to jednak dokładnie oznacza? Ekologiczna produkcja zakłada jak najmniejszą ingerencję w ekosystem. Takie uprawy nie niszczą środowiska. Zapewniają zrównoważony rozwój roślin oraz zwierząt. Nie używa się także toksycznych nawozów oraz silnej chemii, która mogłaby doprowadzić do skażenia oraz zaszkodzić zdrowiu przyszłych konsumentów.

Bardzo ważna jest także oszczędność energii oraz zmniejszanie zużycia wody. W ekologicznych gospodarstwach bardzo często korzysta się z odnawialnych źródeł energii. Ścieki poddawane są specjalistycznej filtracji, dzięki czemu nie marnuje się świeżej wody tam, gdzie z powodzeniem sprawdzi się również ta zużyta. Powszechnie korzysta się z materiałów, które nadają się do recyklingu. Pozwala to ograniczyć wykorzystanie plastiku oraz innych długo rozkładających się tworzyw sztucznych.

Produkty wytwarzane w taki sposób są oznaczane naklejkami „bio” oraz „eko”. Naklejki tego typu można zamówić w naszym sklepie. Są one czytelne, atrakcyjnie zaprojektowane, z dużą ilością zieleni. Już z daleka, tylko po samym kolorze logotypu, da się rozpoznać produkt ekologiczny.

Naklejki w zestawach

Sprzedajemy naklejki w dużych zestawach, na przykład po 50 sztuk. Ich rozmiar można łatwo dopasować do wielkości opakowania. Dodatkowo warto jeszcze zamówić większe tabliczki zachęcające do oszczędzania energii, z napisem „wychodząc, wyłącz światło” albo „po wybraniu produktów zamknij lodówkę”.

Ekologiczny czy organiczny?

Kolejną grupą są produkty organiczne.

Pod wieloma względami przypominają one wyroby eko i bio, dlatego te nazwy często stosuje się wymiennie. Dostępnych w naszym sklepie naklejek „organic” warto używać wtedy, gdy produkt powstał tradycyjną metodą. Dotyczy to zarówno warzyw i owoców, jak i mięsa oraz innych produktów pochodzenia zwierzęcego, na przykład mleka albo sera.

Tradycyjne wytwarzanie żywności musi się odbywać według ściśle określonych norm. Bez użycia sztucznych nawozów, antybiotyków, hormonów. Symbol „organic” pojawia się też na kosmetykach, co informuje konsumentów, że użyte składniki są bezpieczne dla skóry i włosów, nie powodują alergii, mają niską komedogenność.

100% natural oraz Gluten free

Dodatkowym oznaczeniem, które warto umieścić na opakowaniu, jest informacja o składzie. Oferujemy naklejki „100% natural” oraz „gluten free”, co jest bardzo ważne dla klientów z alergią pokarmową, przez co muszą oni unikać żywności zawierających ten właśnie składnik – dotyczy to nie tylko zbóż, ale też na przykład niektórych słodyczy, makaronów czy nawet wędlin. Nasze nalepki wyglądają bardzo estetycznie i dobrze współgrają z każdą szatą graficzną opakowania. Wystarczy wybrać jedną z proponowanych przez nas wersji.

Dzięki naszym naklejkom klient od razu wie, że dany produkt nie zawiera szkodliwych związków chemicznych. Emulgatorów, glutaminianów i sztucznych barwników, jest w pełni bezpieczny i korzystny dla zdrowia. Warto przy tym dodać, że niektóre produkty eko mogą zawierać syntetyczne składniki, chociażby po to, by lepiej zakonserwować naturalny kosmetyk bądź żywność. Są to jednak dodatki poddawane ścisłej kontroli. Są bardzo dokładnie przebadane i tylko w takich dawkach, które są neutralne dla organizmu.

Czym są produkty wegańskie?

Szczególną kategorią są wyroby wegańskie.

W zdecydowanej większości są to produkty ekologiczne i organiczne, z samych naturalnych składników. Różnica polega na tym, że w wegańskich kosmetykach bądź wegańskiej żywności wszystko jest pochodzenia roślinnego. Właśnie dlatego opłaca się oznakować swój towar naklejką „vegan” z naszej oferty. W wegańskich produktach nie chodzi tylko o unikanie mięsa, ale o brak jakichkolwiek produktów odzwierzęcych. Nawet jeśli ich pozyskanie nie wiąże się z zabijaniem zwierząt. Nie wolno stosować między innymi mleka, wosku pszczelego, jajek, miodu. Zakazane jest również testowanie kosmetyków na zwierzętach.

Kupuj lokalnie!

Do łask wracają także produkty domowej roboty. To świetna alternatywa dla produkcji przemysłowej. Lokalne wyroby najczęściej pochodzą z ekologicznych upraw i odnoszą się do kulinarnej tradycji danego regionu, dzięki czemu wyróżniają się unikalnym smakiem. Nasze naklejki dla produktów lokalnych są ładnie wykonane. Są z wysokiej jakości folii samoprzylepnej, która nie blaknie pod wpływem słońca.

Nalepki sprzedajemy w arkuszach, które są już ponacinane, co pozwala szybko i bez problemu oderwać je od warstwy zabezpieczającej i nakleić na opakowaniu.

Lokalne produkty to nie tylko doskonałe walory smakowe. To także większa dbałość o środowisko, ponieważ niemal wszystkie potrzebne składniki wytwarzane są na miejscu. Znikają więc wysokie koszty transportu, a do tego wspiera się gospodarkę swojego regionu. Chroni również bioróżnorodność środowiska i zwiększa podaż zdrowego, pełnowartościowego jedzenia. W przypadku lokalnej żywności wiadomo, skąd ona pochodzi i jak była uprawiana.