Akcesoria komputerowe

Komputery są dzisiaj obecne w niemal każdej firmie. Wymagają regularnej konserwacji oraz dodatkowych akcesoriów.

Akcesoria komputerowe dla Twojego biura

W przypadku komputerów warto wybierać rzeczy dobrej jakości. Od tego zależy wydajność pracy sprzętu oraz jego bezpieczeństwo.

Akcesoria komputerowe
Pokaż kategorie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

Klawiatura do komputera – przewodowa czy bezprzewodowa?

Przewodowa klawiatura jest bardzo prosta w użytkowaniu. Nie wymaga żadnej specjalnej konfiguracji. Wystarczy ją tylko wpiąć we właściwe gniazdo i gotowe. Od razu nadaje się do pracy.

Klawiatura bezprzewodowa, jak sama nazwa wskazuje, nie ma kabla. Komputer musi ją najpierw „znaleźć”. W naszym sklepie można dostać nowoczesne, bezprzewodowe klawiatury z uproszczoną konfiguracją. Będzie ona łatwa do przeprowadzenia nawet przez osoby o niezbyt wielkim doświadczeniu z komputerami.

Przy wyborze klawiatury bezprzewodowej, sprawdź żywotność baterii.

W dobrych modelach bateria nie wymaga częstego ładowania. Do tego potrafi automatycznie przejść w stan uśpienia, oszczędzając energię. Dostępne u nas klawiatury nie muszą być trzymane bezpośrednio przy komputerze. Łączność zostaje zachowana w odległości do dziesięciu metrów. Można się przenieść z samą tylko klawiaturą do łóżka albo wygodną kanapę.

Co jeszcze jest ważne przy wyborze klawiatury?

Oczywiście ułożenie klawiszy i dotyczy to zarówno modelu przewodowego, jak i bez kabla. Klawiatura powinna ergonomiczna. Wygodnie da się na niej pisać przez wiele godzin. Klawisze muszą być zrobione z mocnego tworzywa. Nie mogą popękać i nie wycierają się mimo długiego użytkowania. Dobrze też, by były ciche.

Pełnowymiarowa klawiatura wydaje się za duża? W naszym sklepie są także klawiatury kompaktowe. Są wyraźnie mniejsze, ale ze standardowym ułożeniem klawiszy i klawiaturą numeryczną.

Jak dobrać myszkę?

Podobnie jak klawiatury, tak i myszki dostępne są w dwóch wersjach. Równie ważną kwestią jest kształt myszki. Jeśli będzie ona źle zaprojektowana, to praca z nią szybko zacznie męczyć. Może wywoływać ból dłoni.

W naszej ofercie są myszki renomowanych producentów. Ergonomiczne, które dobrze dopasowują się do kształtu dłoni i mają dodatkowe wytłoczenia po bokach. Dzięki temu da się nimi wygodnie operować mimo spoconych palców.

Jak czyścić komputer?

Komputera nie wolno oczywiście czyścić wodą. Służą do tego specjalne, nasączone chusteczki, którymi można wycierać obudowę, ekran, klawisze, touchpad, myszkę. Sprzedawane w naszym sklepie chusteczki mają szczelny pojemnik. Na długo zachowują wilgoć. Używać ich można także do pielęgnacji smartfonów oraz tabletów.

Do czyszczenia klawiatury przyda się jeszcze tuba ze sprężonym powietrzem. Jest ona wyposażona w cienką, długą rurkę. Umieszcza się ją pod odpowiednim kątem, blisko klawiszy. Sprężone powietrze ma dostać się pod spód i wydmuchać zanieczyszczenia. Sprężonym powietrzem można wyczyścić także wentylator. Powinno się to robić wyłącznie wtedy, gdy sprzęt jest wyłączony.

myszki logitech w muzeum w Szwajcarii

historyczne myszki Logitech
w Enter Museum w Szwajcarii (na licencji CC)

Potrzebujesz klawiatury, myszki, płyty cd a może listwy zasilającej przeciwprzepięciowej do komputera?

Dobrze trafiłeś!

W tej kategorii mamy kilka przedmiotów o wyjątkowej jakości i dobrej cenie. Zapraszamy do zakupów!