Teren prywatny, zakaz wstępu

Niektóre miejsca są dostępne jedynie dla wybranych osób, podczas gdy reszta nie ma tam wstępu. Dzieje się tak z różnych powodów, np. dla bezpieczeństwa postronnych przechodniów. Zakaz wstępu może się też pojawić na prywatnej posesji, aby mieszkańcom łatwiej było uniknąć kontaktu z intruzami.

Tablica „nieupoważnionym wstęp wzbroniony”

Tego typu tablice bardzo często spotyka się w zakładach pracy oraz obiektach użyteczności publicznej. Czasami też znaki zakazu wstępu są umieszczane na prywatnych posesjach.

To prosty i zarazem bardzo skuteczny sposób przekazania osobom postronnym, że nie powinny przebywać na danym obszarze, ponieważ jest on dostępny wyłącznie dla upoważnionych pracowników.

zbiorówka zakaz wstępu
Pokaż kategorie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Nasze tablice posiadają czytelny napis drukowanymi literami, oferujemy także warianty z graficznym znakiem zakazu. Naklejki są w standardowych kolorach, czyli czarny i czerwony nadruk na białym tle. Można też zamówić tabliczki ostrzegawcze z tłem żółtym.

Gdzie przyda się znak zakazu wstępu?

W każdym miejscu publicznym, które ma swoje ograniczenia. Umieszczenie znaku zakazu informuje, że od tego miejsca zaczyna się strefa zamknięta, do której nie należy wchodzić bez zgody właściciela.

Tabliczki „obcym wstęp wzbroniony” można umieszczać np.:

  • w części gospodarczej hotelu,
  • w pomieszczeniu z poufnymi dokumentami firmy,
  • na zapleczu niedostępnym dla klientów
  • albo w niebezpiecznym miejscu, gdzie dodatkowo warto umieścić nalepkę z ostrzeżeniem o toksycznych substancjach lub innych zagrożeniach.

Na zalepieni.pl można znaleźć szeroki wybór różnego rodzaju tabliczek z ważnymi informacjami i ostrzeżeniami.

Znak zakazu wstępu musi być zamocowany w widocznym miejscu, najlepiej na drzwiach lub na bramie wjazdowej.

Jeśli wejść jest kilka, przyda się więcej tabliczek, i właśnie takie rozmieszczenie znaków pozwoli znacząco ograniczyć ryzyko wtargnięcia na chroniony teren. Znaki zakazu koniecznie powinny pojawić się tam, gdzie występuje zagrożenie dla osób nieupoważnionych.

Zakaz wjazdu na posesję

Granice terenu prywatnego nie zawsze są oczywiste, zresztą nawet ogrodzenie nie musi od razu świadczyć o tym, że tylko wybrane osoby mają prawo wstępu.

Nieporozumień najłatwiej uniknąć ustawiając w widocznych miejscach tabliczki z zakazem wjazdu. To jasna informacja, że nie jest to obszar ogólnodostępny i wolno na nim przebywać jedynie za zgodą zarządcy bądź właściciela.

Tabliczki z naszej oferty pomagają oznaczyć teren prywatny. Dzięki specjalnej konstrukcji sprawdzają się również na świeżym powietrzu. Są odporne na brzydką pogodę, zarysowania, promieniowanie słoneczne.

Oczywiście taka tablica musi być zgodna z ogólnymi przepisami ruchu drogowego. W przeciwnym razie nie będą one miały żadnego praktycznego i legalnego zastosowania. Zarządca może jednak ustalić, że na teren prywatny wjazd mają wyłącznie mieszkańcy/pracownicy oraz ich goście albo klienci.

Warto pamiętać, że o bezprawnym wtargnięciu można mówić jedynie w sytuacji, gdy intruz jest świadomy przekroczenia granic terenu prywatnego. Zatem gdy nie ma znaków z zakazem wstępu, intruz ma prawo sądzić, że to teren dostępny dla wszystkich. Nie można wtedy wyciągnąć wobec niego konsekwencji. Inaczej mówiąc, jeśli właściciel prywatnego terenu chce pociągnąć niepożądanych gości do odpowiedzialności za naruszenie zakazu wstępu, musi jasno poinformować o tym, że do wejścia niezbędna jest jego zgoda.

Zakaz wyprowadzania psów

Na terenach ogólnodostępnych nie obowiązuje zakaz wyprowadzania psów, ale na terenie prywatnym już można ustanowić taką zasadę. Zakaz wyprowadzania psów na osiedlowy albo prywatny trawnik trzeba potwierdzić tabliczką informacyjną, bo bez niej każdy ma prawo korzystać z terenu na takich samych zasadach co uprawnieni mieszkańcy.

Nasza tabliczka ma duży napis „zakaz wyprowadzania psów” oraz symbol graficzny o tej samem wymowie. Można też zamówić tablicę, która jednocześnie informuje o tym, że dany teren to miejsce do gier i zabaw dla dzieci, dlatego nie należy go brudzić, co jeszcze bardziej wzmacnia przekaz.

W ofercie mamy także tabliczkę „uwaga zły pies”, która przestrzega przed wejściem na posesję z niebezpiecznym zwierzęciem.

Trwały montaż tabliczki z zakazem wstępu

Mając na uwadze, że zakaz wstępu powinien być przez cały czas potwierdzony odpowiednim znakiem, niezbędna będzie tabliczka solidnie wykonana, z wysokiej jakości materiału, przymocowana tak, by bez problemu znosić codzienną eksploatację. Klientom zainteresowanym zakupem tabliczki zapewniamy dostęp do potrzebnych materiałów. Asortyment obejmuje m.in. taśmy dwustronne, śruby, wkręty, dystanse.

Naklejki z zakazem wstępu są wykończone folią samoprzylepną. Klej dobraliśmy tak, żeby trzymał się dobrze powierzchni również w mało korzystnych warunkach atmosferycznych i był odporny na działanie wody, brudu, kurzu. Naklejki mogą być używane zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach.

Tabliczki są polecane głównie na powierzchnie porowate, jak cegła albo tynk, ale do gładkich drzwi da się je przymocować specjalną taśmą montażową, bez konieczności wiercenia.

Jaki powinien być rozmiar tabliczki ze znakiem zakazu wstępu?

Nasze znaki zakazu wstępu dostępne są w różnych formatach. Najmniejsza tabliczka ma wielkość 21×15 cm, rozmiary największej to 84×60 cm. Wielkość tabliczki powinno się dostosować do miejsca. Na rozległym terenie przyda się duża naklejka widoczna z daleka, ale w budynku, w wąskim korytarzu, wystarczy mały znak na drzwiach wejściowych.

Nic też nie stoi na przeszkodzie, by znaków umieścić więcej, zwłaszcza gdy na danym terenie kwestia bezpieczeństwa ma szczególne znaczenie.

Znaki zakazu podnoszą bezpieczeństwo, a do tego bardzo pozytywnie wpływają na komfort użytkowników. Prawidłowe oznakowanie terenu jest również istotne pod względem prawnym, bo tylko wtedy można się domagać kary za złamanie zakazu wstępu.

W zakładach pracy brak wymaganego przepisami BHP znaku zakazu dla obcych może się skończyć grzywną dla pracodawcy. To jego obowiązkiem jest zadbanie o bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających na firmowym terenie, tak pracowników, jak i klientów.

Chcesz chronić swoją prywatność lub zabezpieczyć teren firmowy przed wtargnięciem osób niepowołanych? Nie masz ochoty przeganiać cały czas akwizytorów lub inne osoby, które nie powinny znaleźć się u Ciebie przed domem? Umieść w widocznym miejscu na płocie, bramie czy furtce tabliczkę lub nalepkę z napisem: „Teren prywatny” lub „Zakaz wstępu”.

Tabliczka Teren prywatny

Tabliczki i naklejki z kategorii ograniczania wstępu na Zalepieni.pl mogą być wykorzystane na wiele różnych sposobów. Możesz oznaczyć nimi drzwi do pomieszczeń i stref w obiekcie, do których postronne osoby nie mają wstępu. Naklej na drzwiach naklejkę z odpowiednią grafiką i napisem „Nieupoważnionym wstęp wzbroniony” albo „Obcym wstęp wzbroniony”. Czasem np. w hotelu goście nieopatrznie znajdą się w pobliżu strefy socjalnej dla pracowników, w kuchni czy w miejscach zajętych przez administrację lub pomieszczenia techniczne.

Nalepka Zakaz wstępu

Taka nalepka w kontrastowym, czerwonym kolorze z pewnością nie pozostanie niezauważona i sprawi, że nikt nie wtargnie do miejsca, w którym nie powinien przebywać, nawet całkiem przypadkiem.
Możesz oznaczyć tabliczką teren prywatny i wskazać, że wstęp jest surowo wzbroniony. Tabliczki na Zalepieni.pl tego rodzaju są wykonane z trwałego PCV odpornego na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. W kategorii tej znajdziesz też tabliczki i naklejki z oznaczeniem „Uwaga, Zły pies”.