Etykiety na cydr

Uwielbiasz samemu robić cydr?
Kupiłeś ciekawe butelki do tego wyjątkowego trunku a brakuje Tobie ładnych etykiet?

Nie ma problemu!

Personalizowane etykiety na cydr

U nas znajdziesz wyjątkowe etykiety, które samemu spersonalizujesz tak jak chcesz!

Nasz prosty kreator etykiet sprawi, że twoje wyroby będą ozdobione wspaniałymi, kolorowymi i co najważniejsze niepowtarzalnymi etykietami.

Naklejki na cydr personalizowane
Pokaż kategorie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Cydr przez długie lata był w Polsce trochę niedocenianym napojem. Obecnie coraz więcej osób gustuje w tym trunku. Wiele osób decyduje się na jego samodzielną produkcję. Gotowy cydr wystarczy rozlać do butelek i schować w chłodnym, ciemnym miejscu. Warto też odpowiednio takie butelki opisać. Wiadomo wtedy, kiedy i z jakich owoców powstał dany cydr.

Jak zrobić cydr?

Cydr jest napojem alkoholowym, produkowanym z jabłek, niekiedy cydry robi się także z gruszek. Cydr nie jest winem ani piwem jabłkowym, to całkiem inny trunek. Zawartość alkoholu w cydrze sięga około 2 do 7 procent. To mniej niż w klasycznych winach, co wynika z tego, że do soku jabłkowego nie dodaje się przed fermentacją dużych ilości cukru.

Jabłka na cydr

Klasyczny cydr powstaje z mieszanki jabłek kwaśnych i słodkich, w proporcjach 40 do 60 procent. Oczywiście można ten skład zmienić, wybierając tylko jeden gatunek jabłek. Można na przykład użyć antonówki albo mieszać sok jabłkowy z gruszkowym. Można też jabłkowy trunek wzbogacić niewielką ilością prawdziwego miodu. Do soku dodaje się drożdże oraz pożywkę. Fermentacja powinna się zakończyć po dwóch, trzech tygodniach.

Jak przechowywać cydr?

Po fermentacji i krótkim leżakowaniu cydr przelewa się do butelek. Napój od razu nadaje się do spożycia. Żeby jednak nie tracił aromatu oraz swoich delikatnych bąbelków, butelki muszą mieć szczelną nakrętkę albo kapsel. Przyda się także stosowna etykieta, informująca o tym, kiedy dokładnie cydr został zabutelkowany. Nasze etykiety zawierają jeszcze więcej danych. Można umieścić napis, że to na przykład „cydr według przepisu mamy”. Albo z limitowanej edycji czy premium, zawierający 5 procent alkoholu.

Etykiety bardzo przydają się, kiedy robimy cydry według różnych receptur. Przydają się również, gdy dodajemy do napoju jeszcze inne składniki. W butelce tego nie widać, nawet gdy jest pewna różnica w kolorze czy mętności poszczególnych trunków. Dlatego lepiej nakleić etykietkę z opisem cydru, zamiast później zgadywać, co konkretnie podaje się do picia.

Dlaczego warto wybierać gotowe etykiety na cydr?

Dostępne w naszym sklepie etykiety nie tylko dokładnie opisują zawartość butelki. Wyglądają też ładnie i można nawet taki cydr wręczyć komuś w prezencie.

Zaprojektowaliśmy swoje naklejki tak, by napis pozostawał czytelny również z daleka. Grafiki z jabłkami od razu informują, z jakim produktem mamy do czynienia.

Do wyboru jest kilka atrakcyjnych szat graficznych, a napis wymyśla sam klient. Umożliwia to nasz kreator etykiet, znajdujący się na stronie internetowej.

Gotowa etykieta na cydr jest zrobiona z wytrzymałego materiału, więc napisy się nie ścierają. Naklejka nie odchodzi na rogach. Oferowane przez nasz sklep etykiety są odporne na działanie wilgoci, a napis jest kontrastowy. Widać go nawet przy słabszym świetle. Przyklejenie gotowej etykiety jest znacznie mniej kłopotliwe niż w przypadku własnoręcznie szykowanych karteczek. Trzeba tylko zdjąć warstwę ochronną z naklejki. Potem przyłożyć ją do butelki, lekko przycisnąć i gotowe.