Tablice leśne

W tej kategorii znajdziesz tablice informujące o zakazach i nakazach których, przebywając w lesie musisz bezwzględnie przestrzegać.

W naszym sklepie znajdziesz plansze informujące między innymi o zakazie używania ognia, zakazie grillowania, czy też znaki parkingowe.

Tablice informacyjne leśne

Zdecydowana większość lasów na terenie Polski to lasy publiczne. Oznacza to, że każdy ma prawo do nich wejść. Są to jednak miejsca, w których należy zachowywać się w określony sposób. W szczególnych sytuacjach może zostać ustanowiony zakaz wstępu, o czym informują stosowne tablice informacyjne.

Jak zachowywać się w lesie?

Lasy to dobro publiczne i doskonałe miejsce do rekreacji oraz wypoczynku.

Wstęp do publicznego lasu jest darmowy. Wyjątkiem są rezerwaty przyrody i parki narodowe, gdzie zwykle trzeba kupić bilet. Oprócz tego chroniony teren leśny może być otwarty dla zwiedzających tylko w określonych godzinach.

Tabliczki leśne
Pokaż kategorie

Wyświetlanie 1–18 z 34 wyników

Wyświetlanie 1–18 z 34 wyników

W lesie można nie tylko wypoczywać, ale też uprawiać różnego rodzaju sporty. Pod warunkiem, że wybrana aktywność nie będzie szkodzić przyrodzie oraz żyjącym w lesie zwierzętom. Prócz tego dozwolone jest zbieranie owoców runa leśnego jak jagody czy grzyby. Niedozwolona jest natomiast wycinka drzew.

Dbaj o środowisko naturalne

Do lasu zazwyczaj nie wolno wjeżdżać samochodem. Nie dotyczy to specjalnie wytyczonych dróg, na przykład do leśniczówki albo pola campingowego.

Znaki informacyjne

W naszym sklepie można zamówić duże znaki informacyjne dotyczące właśnie zakazu wjazdu. Są również tabliczki wskazujące, w którym miejscu znajduje się parking leśny.

Czy w lesie można biwakować?

Biwakować w lesie można tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Rozpalanie ognisk czy grillowanie wymaga zgody nadleśniczego.

Nie wszystkie osoby wybierające się do lasu mają świadomość tych ograniczeń. Dlatego właśnie tak potrzebne są odpowiednie tablice. W naszej ofercie posiadamy różnego rodzaju znaki informacyjne oraz tabliczki zakazu.

Zakaz wstępu do lasu

Nadleśnictwo może być częściowo zamknięte i objęte zakazem wstępu.

Często do takich zakazów dochodzi latem, w okresie suszy. Wtedy bardzo łatwo może dojść na terenie lasu do pożaru. W sezonie polowań zakaz wstępu pozwala uniknąć nieszczęśliwego wypadku.

Zakaz może też być związany z pracami leśniczymi jak wycinka drzew albo uprawy leśne. W niektórych lasach część terenu służy jako poligon wojskowy. Bądź jest to obszar niebezpieczny ze względu na pozostałości z czasów wojny.

Nasze znaki są duże, czytelne i dzięki temu widoczne nawet z większej odległości. Spada więc ryzyko, że do lasów wchodzić będą niepowołane osoby.

Jeśli nie są to znaki na stałe, bardzo łatwo jest taką tabliczkę zdemontować. Można je ponownie użyć, kiedy będzie to konieczne. Produkujemy tablice w kilku rozmiarach, więc łatwo dopasować określony znak do swoich potrzeb.

Ważne tablice informacyjne

Poruszając się po lesie, warto zwracać uwagę na znaki informacyjne. Wiele z nich ustawionych jest właśnie dla bezpieczeństwa turystów.

Posiadamy tablice, które służą do oznakowania punktu czerpania wody.

Są tabliczki ostrzegające przed żmijami i znaki informujące o rozłożeniu trutek przeciwko wściekliźnie.

Tablice informujące o okresowych opryskach. By w najbliższym czasie nie zbierać grzybów i owoców leśnych.

Znaki informują także o tym, w jakiej odległości znajduje się leśnictwo. W którym kierunku należy się udać do leśniczówki, parkingu albo innego ważnego punktu.

Tablice leśne z personalizacją

Nasze tablice mogą być spersonalizowane. Można wpisać nazwę nadleśnictwa albo numer telefonu, pod który należy dzwonić w razie wypadku.

Sprzedajemy także tabliczki, dzięki którym łatwiej będzie można utrzymać porządek w lesie.

To znaki informujące o:

  • zakazie wyrzucania śmieci,
  • palenia papierosów
  • i zostawiania po sobie nieporządku w trakcie biwakowania.

Dużą zaletą naszych tablic jest wyrazista grafika oraz duże, kontrastowe napisy. Nie sposób je przeoczyć podczas spacerów po lesie.

Większość tablic jest w kolorze zielonym, z białym nadrukiem. W przypadku tablic ostrzegawczych użyte są także czerwone napisy albo piktogramy. Tablice dotyczące upraw leśnych są żółte. Jasno informują o zakazie wstępu dla osób nieuprawnionych.

Jak montować tablice leśne?

Tablice leśne mogą być umieszczane na słupach informacyjnych. Można je też przyklejać do ścian budynków.

Każda przygotowana przez nas tablica wykończona jest laminatem antyrefleksyjnym. Nawet podczas bardzo słonecznej pogody napis jest widoczny z każdej strony.

Tablice leśne z PCV

W naszej ofercie są dwa typy tabliczek leśnych. Pierwszy dotyczy znaków wykonanych z PCV. Są to tablice odpowiednio zabezpieczone przed blaknięciem i zarysowaniem. Nawet po wielu latach nadruk się nie zmienia.

Tablice z PCV są bardzo proste w montażu. Wystarczy dobra taśma dwustronna, również dostępna w naszym sklepie, lub zestaw wkrętów. Tablicy nie należy przyklejać podczas ujemnych temperatur, ponieważ negatywnie wpłynie to na jakość montażu. Mimo lekkiej konstrukcji tablica leśna z PCV jest odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Tablice leśne z płyty kompozytowej aluminiowej

Drugą opcją jest tablica wykonana z płyty kompozytowej aluminiowej. Dodatkowo oklejamy jeszcze taką tablicę laminatem ochronnym, co wydłuża jej żywotność.

Tablica kompozytowa jest bardzo lekka. Zarazem jest wytrzymała i bez problemu może służyć przez 10 lat. Ciężko jest ją zniszczyć albo zarysować. Dlatego polecana jest zwłaszcza w tych miejscach, gdzie często dochodzi do aktów wandalizmu.