Etykiety na soki

Jak zatrzymać smak i aromat sezonowych owoców? Oczywiście dzięki przetworom. Soki owocowe świetnie się sprawdzą jako samodzielny napój albo dodatek do kawy bądź herbaty, można też je wykorzystać do przygotowywania przeróżnych deserów, a nawet do dań wytrawnych.

Jakie soki owocowe są najlepsze?

Rzecz jasna, te robione tylko z owoców i naturalnych dodatków. Soki wyciska się ze świeżych owoców, i warto zwrócić uwagę na to, by były one ładne, odpowiednio mocno dojrzałe, bez wad i robaków.

etykiety na soki kategoria

Wyświetlanie 1–18 z 23 wyników

Wyświetlanie 1–18 z 23 wyników

Nie wszystkie owoce na sok wymagają obierania, robi się to zwykle w przypadku niejadalnej skórki, czyli obieramy kiwi oraz pomarańczę, ale jabłko bądź gruszkę można wykorzystać w całości. Uważamy także na pestki, które nadają sokom nieprzyjemny, gorzki smak, a niektóre po zgnieceniu wydzielają szkodliwe dla zdrowia toksyny.

Soki owocowe można robić na wiele sposobów. Ten najprostszy to zmieszanie owoców z cukrem i niewielką ilością wody, można też gotować sok w specjalnym urządzeniu zwanym sokownikiem lub przerabiać owoce w wyciskarce. Większość soków jest dosładzana cukrem, ewentualnie miodem – nie powinno się z cukrem przesadzać, niemniej przy takich owocach jak aronia jest on po prostu niezbędny.

Opis na butelce z sokiem

Butelkę z sokiem dobrze jest opisać, bo po jakimś czasie może być problem z rozpoznaniem co to za przetwór, kiedy został zrobiony i według jakiej receptury. W naszym sklepie można kupić praktyczne etykiety do naklejania na butelki z sokami, w zestawach po 20 sztuk.

Etykiety są personalizowane, czyli znajduje się na nich nie tylko sam napis jak „sok winogronowy”, ale też dodatkowe informacje, na przykład „wg. przepisu cioci Ani” albo „sok mocno zagęszczony”.

Jak przechowywać soki z owoców?

Sok owocowy wcale nie potrzebuje sztucznych konserwantów, aby zachować świeżość. Nie wystarczy jednak tylko przelać wyciśnięty sok do butelki, bo wtedy szybko się on zepsuje, nawet gdy zostanie szczelnie zakręcony. Domowe soki należy poddać pasteryzacji, czyli zagotowaniu w odpowiednio wysokiej temperaturze. Pasteryzacja zapewnia sokom trwałość oraz niszczy szkodliwe drobnoustroje, nie zmienia natomiast smaku oraz nie niszczy wartościowych witamin.

Domowe soki najlepiej trzymać w szklanych butelkach. Soki bez pasteryzacji powinno się przechowywać w lodówce, nie dłużej niż 72 godziny od momentu wyciśnięcia. Pasteryzowane soki mają zdecydowanie dłuższy termin przydatności, od sześciu miesięcy do nawet dwóch, trzech lat. W swojej ofercie mamy etykiety, które pozwalają klientowi umieścić dowolną datę, dzięki czemu w każdej chwili będzie można sprawdzić wiek danego soku. Datę, jaka ma zostać wydrukowana na etykiecie, podaje się przy składaniu zamówienia – w okienku kreatora tekstu naklejki wystarczy wpisać na przykład „Krosno 2022”. Tak oznakowane soki znacznie łatwiej jest segregować i pilnować tego, by nie zdążyły się one przeterminować.

Jak stworzyć etykietę na sok owocowy?

W domowych spiżarniach często jest kilka rodzajów soków, z różnych zbiorów oraz robionych według różnych przepisów. Trudno się będzie w nich rozeznać, jeśli nie będą miały nalepek, a nasze etykiety to bardzo wygodne rozwiązanie w tym zakresie. Produkowane przez nas naklejki są samoprzylepne – po prostu oddziela się je od folii zabezpieczającej i umieszcza na butelce. Oferujemy naklejki o atrakcyjnej szacie graficznej, z rysunkami owoców i wyraźnymi, dużymi napisami w kontrastowych kolorach.

Naklejki są takiej wielkości, że bez problemu zmieszczą się na standardowych butelkach. Mają żywe kolory, które nie blakną z czasem ani się nie ścierają. Wyglądają o wiele ładniej niż zwykłe, papierowe kartki przyklejane taśmą klejącą, nie mówiąc już o tym, że są od nich znacznie trwalsze. Naklejki dostępne na zalepieni.pl pokryte są bardzo mocnym klejem, dzięki czemu etykiety nie odchodzą od powierzchni i nie odklejają się na krawędziach. Dostarczane w jednym arkuszu nalepki są ponacinane, co ułatwia ich rozwarstwianie. Przed nałożeniem etykiety powierzchnię szkła powinno się odtłuścić oraz dobrze wysuszyć, a sama aplikacja naklejek nie nastręcza żadnych trudności.

•         •          •

Kto nie lubi słodkich przetworów? Dzięki nim można się delektować smakiem soczystych owoców nie tylko w sezonie, ale również podczas chłodnych, zimowych miesięcy.

Do robienia pysznych przetworów można wykorzystać niemal każdy owoc, co zapewni dużą różnorodność w domowej spiżarce, a i dobrze znane klasyki, jak sok winogronowy czy sok malinowy, będą smakować inaczej w zależności od receptury i sposobu przygotowania. Wpływ na końcowy efekt ma nawet miejsce zbioru owoców.