Etykiety na likiery

W tej kategorii znajdziesz estetyczne etykiety na likiery.

Prosty personalizator pomoże Ci stworzyć własny, niepowtarzalny wzór.
Uatrakcyjnij wygląd butelek z alkoholem.

Etykiety na likiery do druku

Spraw, że Twoje domowe wyroby będą sprawiać jeszcze większe wrażenie. Likier kawowy, a może klasyczny ajerkoniak? Być może robisz w domu przepyszny likier czekoladowy lub kokosowy.

Etykiety na likiery
Pokaż kategorie

Wyświetlanie 1–18 z 19 wyników

Wyświetlanie 1–18 z 19 wyników

Wyróżnij swój produkt dzięki indywidualnie dopasowanym dla Ciebie etykietom na likiery, jakie jesteśmy w stanie Ci dostarczyć. Wybierz jedną z naszych propozycji z etykiety przeźroczystych i kolorowych na butelki z Twoim napojem.

Czym jest likier?

Likier kojarzy się ze słodkim, niskoprocentowym alkoholem i tak też jest w istocie. Według przyjętej definicji jest słodką i dosyć gęstą wódką gatunkową. Na terenie Polski, podobnie jak i na Litwie czy w Rosji i na Łotwie, za likier uznaje się właściwie wszystkie wódki, które zawierają ponad 330 g cukru na każdy litr gotowego alkoholu.

Natomiast już w krajach anglosaskich jest inaczej. Tam likierem określane są wszystkie wódki zawierające ponad 100 g cukru w 1 litrze produktu. W Niemczech i we Francji takim produktem jest wódka o zawartości powyżej 220 g cukru w 1 litrze alkoholu.

Historia likieru

Nazwa likier pochodzi od włoskiego słowa „liquori”. W XVI wieku włoscy alchemicy pod wpływem pierwszych kontraktów z Arabami, rozpoczęli produkcję pierwszych wyrobów alkoholowych, które jednak w tym czasie traktowano jak leki. Dosładzano je słodkim winem i miodem lub aromatyzowano wyciągami z ziół i olejkami, by zabić ich przykry smak i zapach. Tak powstał słynny trunek Rosolis, który aromatyzowany jest olejkiem różanym.

W XIX i na początku XX wieku tworzono coraz więcej różnego rodzaju odmian likierów, które zyskiwały szerokie grono wielbicieli. Włochy zdecydowanie można postrzegać jako ojczyznę słodkich alkoholi, ponieważ tam są one pite nie tylko osobno, ale i stanowią ważny dodatek do koktajli czy deserów.

Rodzaje likierów

Na świecie znanych jest wiele rodzajów likierów, czyli wysokoprocentowych napojów alkoholowych o słodkim smaku – owocowym, ziołowym, korzennym, czy kawowym i czekoladowym. Do najbardziej znanych zalicza się Campari – likier pomarańczowy, Advocaat (ajerkoniak) – likier jajeczny, Amaretto – likier migdałowy czy Becherovkę – likier ziołowy.

Gatunków jest sporo, a dzielą się one na różne rodzaje, biorąc pod uwagę ich moc, zawartość alkoholu, cukru czy sposób produkcji i rodzaj surowców podstawowych, na bazie których powstają. Zasadniczo wyróżnia się likiery cytrusowe, korzenno-ziołowe, owocowe, czy o swoistym smaku, jak jajeczny krem Advocat.

Jak robi się likiery?

Procedura prowadząca do uzyskania likieru jest stosunkowo łatwa do przeprowadzenia. Taki produkt robi się na bazie wysokoprocentowych alkoholi, głównie wódki lub spirytusu, które miesza się z wybraną bazą – mleczną, owocową, korzenno-ziołową itp. Powstaje w ten sposób gęsta lub klarowna mieszanka. Często w warunkach domowych likiery przygotowuje się na bazie mleka skondensowanego, z soków owocowych lub mieszanek ziołowych.

Możesz próbować swoich sił w produkcji takich alkoholi na własny użytek albo zbliżyć się do oryginalnej, wieloletniej receptury wykorzystywanej przez producentów tego typu trunków. Później nie pozostanie Ci już nic innego, jak zlać gotowy napój do butelek i opatrzyć je estetyczną etykietą na likiery.

Oddajemy do Twojej dyspozycji prosty personalizator, który ułatwi stworzenie indywidualnego projektu z niepowtarzalnym wzorem lub napisem. Takie etykiety sprawią, że własnoręcznie produkowany likier w ozdobnej butelce może sprawdzić się jako ozdoba domowego barku czy nawet prezent na różne okazje dla bliskich. Twoje domowe wyroby w postaci różnych likierów, dzięki oferowanym przez nas etykietom, będą robić jeszcze lepsze wrażenie.

Etykiety na likiery do druku

Etykiety na likiery do druku będziesz mógł nakleić na butelkę z własnoręcznie przygotowanym np. ajerkoniakiem, a później wręczyć je komuś bliskiemu. Personalizowana etykieta pozwoli Ci na nadanie napojowi indywidualnie nazwy oraz opisu.