Niepełnosprawni

W naszym sklepie zalepieni.pl znajdziesz piktogramy niezbędne dla osób niepełnosprawnych. U nas zakupisz zarówno naklejki jak i tabliczki dodatkowo zabezpieczone laminatem dla wydłużenia trwałości!

Opiekunowie osób niepełnosprawnych!

Praktyczne tabliczki z piktogramami! Piktogramy to sprawdzony sposób na szybkie przekazanie ważnej informacji. Idealnym tego przykładem są tabliczki z graficznym przedstawieniem miejsca dla osób niepełnosprawnych – zwykły napis łatwo przeoczyć, jeśli litery są zbyt małe albo napisane nieczytelną czcionką, podczas gdy dobrze zaprojektowane piktogramy nie zostawiają wątpliwości co do przekazu znaku.

niepełnosprawni
Pokaż kategorie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Informacja dla osób niepełnosprawnych

Graficzne przedstawienie osoby na wózku jest symbolem powszechnie znanym i dobrze rozpoznawanym, i natychmiast jest jasne, że dane miejsce jest przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością bądź właśnie one są uprawnione do korzystania z tego konkretnego pomieszczenia albo placu parkingowego. W naszym sklepie można znaleźć kilka wariantów takich informacyjnych tabliczek – są to klasyczne symbole osób niepełnosprawnych, oznaczenia miejsc parkingowych oraz podjazdów dla wózków inwalidzkich, naklejki wskazujące wejście/wyjście oraz windy przystosowane dla OzN. Sama grafika się zmienia, ale kolory to zawsze tradycyjna biel i wyrazisty odcień niebieskiego, typowe dla tabliczek informacyjnych.

Wysoka jakość tabliczek informacyjnych

Tabliczka z oznaczeniami dla osób niepełnosprawnych są niezbędne w budynkach użyteczności publicznej, galeriach handlowych, parkingach, lokalach gastronomicznych, muzeach, kinach, zakładach pracy. Przygotowane przez nas naklejki pomagają stworzyć przyjazną, bezpieczną przestrzeń dla wszystkich i ułatwiają poruszanie się po danym obiekcie.

Atutem naszych naklejek jest wysoka trwałość oraz odporność na działanie czynników atmosferycznych. Tabliczki można umieszczać zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz, a graficzne znaki oraz napisy nie ścierają się mimo opadów atmosferycznych oraz regularnego czyszczenia powierzchni z piktogramami. W zależności od konkretnego typu naklejki, piktogram wyraźnie pokazuje, czego dana informacja dotyczy, a niektóre tabliczki mają jeszcze dodatkowe napisy uzupełniające grafikę.

Z jakiego materiału jest tabliczka informacyjna?

Naklejki, jakie można u nas zamówić, są dostępne w kilku rozmiarach – oprócz tych większych tabliczek są też mniejsze nalepki, polecane do tych miejsc, w których nie zmieści się pełnowymiarowy symbol. Jest też wybór co do materiału – może to być wygodna, łatwa do przyklejenia nalepka albo tabliczka PCV z nadrukiem. Tabliczki z PCV można przyczepić do powierzchni taśmą dwustronną albo śrubkami, a wszelkie niezbędne do montażu materiały najlepiej od razu zamówić w naszym sklepie. Wybór sposobu montażu należy dobrać stosownie do materiału, na którym znajdzie się informacyjna tabliczka – taśma dwustronna sprawdzi się tylko na gładkich, równych powierzchniach. Montaż naklejki zalecamy przeprowadzać przy dodatnich temperaturach.

Oba typy naklejek są wykończone wysokiej jakości laminatem antyrefleksyjnym, który chroni przez blaknięciem i zarysowaniem. Jest także możliwość zamówienia w naszym sklepie tabliczki z innego materiału albo w niestandardowych wymiarach, wystarczy w tym celu wysłać do nas zapytanie korzystając z formularza kontaktowego.