Zielony listek

Dla początkujących kierowców

Młody kierowca nie ma jeszcze doświadczenia w kierowaniu pojazdami mechanicznymi. Nabywa go dopiero w czasie prowadzenia samochodu. Może on zasygnalizować innym użytkownikom ruchu drogowego, że dopiero niedawno zdobył uprawnienia do kierowania pojazdami poprzez umieszczenie na tylnej szybie samochodu charakterystycznego naklejki zielonego listka klonu.

zielony listek
Pokaż kategorie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Zielony listek – naklejka dla początkujących kierowców

Co prawda, w Kodeksie drogowym nie ma wymogu oznaczania pojazdu, którym porusza się młody kierowca, naklejką z zielonym listkiem, ale z drugiej strony nie jest to bynajmniej zabronione. Jednak od lat trwają dyskusje o tym, by istniał taki odgórny wymóg. Ostatni projekt zmiany przepisów prawa drogowego wskazuje, że w okresie próbnym, od chwili otrzymania prawa jazdy, przez 8 miesięcy młody kierowca musiałby jeździć wyłącznie autem oznakowanym z tyłu i z przodu symbolem „zielonego listka”. Takie naklejki są dostępne w sklepie Zalepieni.pl.

W ofercie mamy wysokiej jakości naklejki z folii samoprzylepnej na szyby, które są odporne na działanie promieniowania słonecznego.