Akcesoria do klejenia i mocowania

Przygotowanie paczki do wysyłki, naprawa rozerwanej teczki biurowej, przymocowanie ważnej tablicy informacyjnej do ściany. Podczas pracy bardzo często dochodzi do sytuacji, że trzeba szybko coś skleić albo zamontować. Ciężko wyobrazić sobie takie czynności bez praktycznych akcesoriów.

Do czego służą masy mocujące?

Jaka jest największa zaleta takiej masy? Dzięki niej szybko i trwale można przymocować coś do ściany. Bez konieczności wbijania kołków czy gwoździ. Do tego masa mocująca, którą można nabyć w naszym sklepie, jest wielokrotnego użytku.

akcesoria
Pokaż kategorie

Gdy chcemy przyklejoną rzecz zdjąć ze ściany, wystarczy ją oderwać. Po oczyszczeniu z masy mocującej można ją przyczepić w innym miejscu. Masa lekko schodzi z powierzchni i nie zostawia na niej żadnych śladów.

Masę można bezpiecznie stosować na pomalowanej ścianie, a nawet gładkiej tapecie. W przeciwieństwie do klejów czy innych środków tego typu.

Nowoczesna masa mocująca jest gotowa do użytku od razu po wyjęciu z opakowania. Wykorzystuje się ją głównie do mocowania lżejszych rzeczy jak:

  • zdjęcia,
  • plakaty,
  • obrazy,
  • niewielkie tablice informacyjne.

Nim przyczepi się masę do podłoża, należy je dokładnie oczyścić i odtłuścić. W przeciwnym razie klej nie będzie dobrze trzymał i masa nie spełni swojego zadania. Masę można umieszczać nie tylko na ścianie. Swoje zadanie może spełnić i na innym podłożu. Przedtem jednak warto sprawdzić na opakowaniu, do jakiego rodzaju powierzchni przeznaczony jest wybrany typ masy.

Jak wybrać dobrą taśmę klejącą?

Do prostych prac biurowych wystarczy zwykła, przezroczysta taśma klejąca.

Jednak gdy chcemy przygotować paczkę do wysyłki, przyda się coś mocniejszego. Odpornego na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Do klejenia przesyłek polecamy specjalną taśmę pakową, transparentną albo brązową.

Taśma pakowa jest szersza, bardzo dobrze klei i nie odchodzi od opakowania. Jest odporna na wpływ wysokiej temperatury, mrozu oraz wilgoci. Jest na tyle silna, że nawet gdy paczka jest gwałtownie przesuwana albo wrzucana do pojazdu transportowego, to nie pęka.

Dobra taśma pakowa jest odporna na ciągnięcie i rozrywanie. Musi jednak być naklejona na suchą, gładką powierzchnię.

Zaklejarka do kartonów

Taśma pakowa nie wymaga specjalnych akcesoriów. Wystarczy ją tylko dobrze docisnąć do podłoża. Jeśli jednak często szykujemy paczki do wysyłki, praktycznym gadżetem będzie dostępna w naszym sklepie zaklejarka do kartonów. Dzięki niej praca idzie szybciej i łatwiej. Zmniejsza się też ryzyko skaleczenia dłoni przez ostre krawędzie taśmy.

Do odcinania taśmy można również wykorzystać ostry nóż pakowy z wysuwanym ostrzem.

Taśma naprawcza

Taśmy klejące służą jednak nie tylko do pakowania, ale i naprawiania drobnych usterek.

W tym przypadku idealnie się sprawdzi dodatkowo wzmocniona taśma naprawcza. Jest wodoodporna i lekko elastyczna. Dzięki temu dobrze dopasowuje się do klejonej powierzchni. Taśmy z naszego sklepu pracują w zakresie temperatur od -10 do +70 stopni Celsjusza. Mają doskonałą przyczepność. Można ich używać zarówno do łączenia poszczególnych elementów, jak i uszczelniania.

Do czego służy taśma dwustronna?

Taśma pakowa ma klej tylko z jednej strony, ale są jeszcze taśmy dwustronne.

To świetne narzędzie do montowania różnych rzeczy. Jedną warstwę taśmy przyklejamy do gładkiego podłoża, a drugą do przedmiotu, który chcemy przykleić.

W naszym sklepie można znaleźć taśmy różnego typu. Występują w kilku rozmiarach. Jest taśma banerowa, bardzo mocna i odporna na wysokie temperatury. Jest wąska taśma piankowa, przydatna między innymi w motoryzacji i poligrafii. Mamy również taśmę do mocowania wykładzin. Są też taśmy ułatwiające montaż takich przedmiotów jak lustra albo rolety.

Nasze taśmy dwustronne są wygodne w użytku i nie niszczą powierzchni. Montaż jest niezwykle prosty, podobnie jak późniejszy demontaż. Po zdjęciu taśmy nie powinien zostać żaden ślad. Niektóre taśmy utrzymają nawet ciężkie przedmioty, ale to trzeba wcześniej sprawdzić w ulotce produktu.

Który klej jest najlepszy?

Wybór kleju, podobnie jak innych akcesoriów mocujących, zależy od tego, do czego planujemy go użyć. Do wielu prostych prac wystarczy zwykły klej biurowy w poręcznym sztyfcie. Ewentualnie klej uniwersalny, który nadaje się nie tylko na papier i tekturę. Można go stosować również do drewna, ceramiki, filcu i sztucznych tworzyw. Uniwersalny klej jest mocny i szybko zasycha.

Aby ułatwić sobie pracę, warto wybrać opakowanie z wygodnym, wąskim aplikatorem. Umożliwia precyzyjnie nałożenie kleju na wybrane miejsce.

Klej uniwersalny jest mocny, ale nie aż tak, by skleić wszystko.

Super glue nada się super do:

  • do metali,
  • gumy,
  • szkła,
  • skóry
  • i cięższych tworzyw sztucznych.

Jest niezwykle wydajny i z bardzo dużą siłą wiązania.

Polecamy też kleje w żelu, które są bardziej elastyczne i odporne na wstrząsy oraz duże naprężenia.

Jakie powinny być akcesoria do klejenia i mocowania?

Wiele takich akcesoriów jest uniwersalnych. Niemniej zawsze należy zwrócić uwagę na to, w jakich warunkach mogą one stracić swoje właściwości. Istotna jest odporność na warunki pogodowe oraz to, jakie materiały wolno ze sobą łączyć. Lepiej też sprawdzić, czy wybrany klej działa od razu, czy dopiero po jakimś czasie.

Co znajduje się w kategorii akcesoriów do klejenia?

To między innymi gotowe do natychmiastowego użycia taśmy foliowe dwustronne – piankowe i banerowe, w dowolnych kolorach, które możesz dopasować do własnych wymagań. Mamy również akcesoria do klejenia i mocowania w postaci klejów przeznaczonych do użytku w parze z pistoletem – wyciskaczem.

Szybko i bezinwazyjnie przymocujesz ulotki, plakaty czy komunikaty wydrukowane na papierze z użyciem naszych okrągłych, wielokolorowych magnesów. Mają one średnicę od 15 do nawet 40 mm. Do tablicy korkowej przypniesz ważne informacje przy użyciu pinezek, a na tablicy suchościeralnej możesz pisać specjalnymi markerami, które oferujemy ci w wielu różnych kolorach.

Do pakowania przesyłek i otwierania ich przyda się nóż pakowny. Rakla do klejenia folii pozwoli Ci równomiernie nanieść każdą naklejkę na oczyszczoną wcześniej powierzchnię.

Musisz przykleić w swojej firmie, w sklepie albo gdzieś w przestrzeni publicznej tablicę informacyjną czy reklamową? A może chcesz umieścić znaki informacyjne BHP na maszynach i urządzeniach? Twoim celem może być też naklejanie naklejek wypukłych 3D wielokrotnie na różnych powierzchniach czy tablic plexi. Wszystkie takie prace wykonasz z wykorzystaniem oferowanych przez nas akcesoriów do klejenia. Przydadzą Ci się one również przy innych czynnościach, gdy będziesz chciał coś skleić ze sobą, bez względu na powierzchnie, które zechcesz połączyć.

W tej kategorii znajdziesz też wiele produktów potrzebnych w biurze i domu w znakomitych cenach!