Telefony alarmowe

Tabliczki czy też naklejki z numerami telefonów alarmowych to konieczne oznakowanie wszystkich obiektów i terenów! Doskonale wiemy, że często informacje te pomagają ratować ludzkie życie. Odpowiednia kolorystyka, wielkość liter i cyfr sprawia, że numery telefonów są bardzo widoczne i czytelne co jest konieczne do szybkiej reakcji na wypadek czy zdarzenie losowe.

Gotowe tabliczki i naklejki – numery alarmowe

Wykaz telefonów alarmowych powinien być umieszczony w widocznym miejscu. Sytuacje stresowe powodują, że możemy zapomnieć tych prostych numerów alarmowych a czytelne, wyraźne tabliczki od razu pomogą w tej trudnej sytuacji zawiadomić odpowiednie służby.

telefony alarmowe
Pokaż kategorie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Ważna rola telefonów alarmowych

Numery telefonów alarmowych to informacja, która może uratować życie. Uczą się ich już małe dzieci, tak aby w razie nieszczęśliwego wypadku wiedzieć, kogo i jak poprosić szybko o pomoc. Niestety sytuacje, w których telefony alarmowe są potrzebne, to zarazem sytuacje najbardziej stresujące, a pod wpływem silnych nerwów łatwo stracić głowę i zapomnieć o podstawach. Dostępne w naszym sklepie tablice z telefonami alarmowymi pozwalają szybko zareagować i nawiązać kontakt z odpowiednimi służbami.

Tablice są duże i czytelne, w wyrazistych kolorach, dzięki czemu od razu rzucają się w oczy. W zależności od potrzeb można łatwo wybrać właściwy rozmiar tabliczki – niezależnie od wielkości, na każdej z nich jest ten sam wykaz telefonów alarmowych. W naszej ofercie są tabliczki w formie naklejki albo z PCV. Są one dobrze zabezpieczone, z dodatkowym laminatem antyrefleksyjnym, co ułatwia odczytanie napisów również wtedy, gdy na tablicę padają promienie słoneczne.

Prócz tego tabliczki są odporne na zarysowania oraz działanie czynników atmosferycznych – kupowane u nas produkty będą służyć przez wiele lat, pełniąc swoją podstawową rolę. Są dużo bardziej praktycznym rozwiązaniem niż zwykłe kartki z wydrukowanymi numerami telefonów, które szybko wyblakną, zniszczą się pod wpływem wilgoci albo zostaną zerwane.

Gdzie montować tablice z numerami alarmowymi?

Tabliczki, które podają telefony alarmowe w Polsce, muszą być oczywiście umieszczone w widocznym, łatwo dostępnym miejscu. W dużych obiektach warto zamontować większą liczbę tabliczek, tak aby w momencie zagrożenia nie tracić czasu na ich szukanie. Montaż tabliczki jest bardzo prosty – najwygodniej będzie przymocować ją śrubami albo wkrętami, a jeśli powierzchnia ściany jest gładka, sprawdzi się także dobrej jakości taśma dwustronna. W naszym sklepie można zaopatrzyć się także w materiały potrzebne do montażu tabliczek.

W przypadku naklejki z nadrukiem wystarczy po prostu usunąć warstwę zabezpieczającą i przykleić nalepkę do gładkiej, czystej powierzchni. Klej jest bardzo mocny, więc jest naprawdę trudno usunąć taką naklejkę z powierzchni. Może być ona mała, o szerokości zaledwie 15 centymetrów, w większych pomieszczeniach przyda się naklejka o rozmiarach 84 x 60 cm, widoczna nawet z daleka.

Ważne telefony alarmowe przydają się wszędzie tam, gdzie przebywa dużo ludzi, dlatego jest obowiązek umieszczenia takich tabliczek informacyjnych w zakładach pracy, budynkach użyteczności publicznej, szkołach, galeriach handlowych, kinach, bankach, obiektach kulturalnych i rozrywkowych. W blokach mieszkalnych i zakładach przemysłowych często umieszcza się jeszcze dodatkowo na tabliczkach telefon alarmowy energetyki, wodociągów oraz pogotowia gazowego. Tabliczki z telefonami alarmowymi można umieszczać oczywiście również tam, gdzie nie jest to wymagane przepisami, dla zwiększenia bezpieczeństwa.

112 – najważniejszy numer alarmowy

Umieszczone we właściwym miejscu wykazy telefonów alarmowych często ratują życie i zdrowie osób znajdujących się na terenie danego obiektu. Dobrym rozwiązaniem jest montowanie takich tabliczek przy aparacie telefonicznym, co umożliwi szybkie wybranie odpowiedniego numeru telefonu, warto też podać podstawowy telefon alarmowy 112, pod który można zadzwonić w każdej krytycznej sytuacji.

112 to ogólnoeuropejski numer alarmowy, pod który można zadzwonić zarówno z telefonu komórkowego, jak i stacjonarnego. Jest to numer bezpłatny, niezależnie od tego, kto jest operatorem naszej sieci telefonicznej. Numer ten działa równolegle z krajowymi numerami alarmowymi. Po połączeniu i przekazaniu komunikatu o wypadku, centrala przełączy rozmówcę do właściwych służb ratunkowych i udzieli ważnych informacji.

Co musi się znaleźć na tablicach z telefonami alarmowymi?

Najważniejszym numerem, jaki powinien się znaleźć na każdej tabliczce, to numer 112 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego – na naszych tabliczkach znajduje się on na samej górze, jest powiększony i w innym kolorze, co ułatwia jego rozpoznanie. Kolejne ważne numery to pogotowie ratunkowe, straż pożarna, policja oraz straż miejska. Są to numery ogólnokrajowe, dzięki którym o każdej porze można się połączyć ze służbami ratowniczymi.

W swojej ofercie posiadamy także wersje rozszerzone, czyli tabliczki, na których jest jeszcze wydrukowany numer do pogotowia wodociągowego, ciepłowniczego, gazowego i energetycznego. W wielu miejscach przyda się dodatkowo wyszczególniony telefon alarmowy sanepidu. Wybór konkretnej tabliczki zależy do typu obiektu.

Nasze tabliczki są tak zaprojektowane, że nawet gdy są w małych rozmiarach, łatwo przeczytać co jest na nich napisane. Czcionka jest duża, wyraźna, a kolory tak dobrane, by niezależnie od panujących warunków tabliczkę szybko udało się wyszukać wzrokiem i błyskawicznie rozpoznać potrzebne numery telefonów alarmowych. Nie ma tu żadnych zbędnych symboli, które mogłyby rozpraszać przekaz. Łatwo też dopasować do nich inne tablice informacyjne i znaki BHP, które razem tworzą niezbędne wyposażenie budynków.

Naklejki i tabliczki z numerami telefonów alarmowych dostępne są w sklepie zalepieni.pl w bardzo przystępnych cenach. Zapraszamy do zakupów!