Etykiety na brandy - koniak - winiak

Robione w domu alkohole nierzadko swoim smakiem i jakością przewyższają napoje dostępne w sklepach monopolowych, w dodatku ich własnoręczna produkcja może wyjść taniej niż zakup gotowego produktu. Co prawda taki proces zajmuje czasami nawet parę tygodni, niemniej efekt jest wart czekania i włożonego wysiłku.

Etykiety na brandy do druku

Spraw, że Twoje domowe wyroby będą sprawiać jeszcze większe wrażenie.

etykiety na brandy koniak winiak
Pokaż kategorie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Jaki alkohol można zrobić w domu?

Wielu osobom produkcja domowych trunków wciąż jeszcze kojarzy się z nielegalnym procederem, choć tak naprawdę każda pełnoletnia osoba może się tym zająć i nie potrzebuje do tego żadnych licencji czy zezwoleń. Co więcej, na prywatny użytek wolno wyprodukować dowolną ilość alkoholu – zgłoszenie tego jest wymagane jedynie w sytuacji, kiedy zrobione w domu trunki zostaną przeznaczone do sprzedaży lub będą w inny sposób wykorzystane w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Nie ma też ograniczeń co do rodzajów wytwarzanych w domu alkoholi – regulacje dotyczą jedynie wytwarzania alkoholu etylowego. Inne mocne trunki, jak brandy, koniak, winiak, pozwolenia nie wymagają, i całkowicie legalny jest także zakup sprzętu niezbędnego do destylacji tego typu alkoholi.

Z czego robi się brandy?

Wino powstaje z moszczu winogronowego, a jego smak zależy od gatunku winorośli oraz zawartości cukru. Wina powstają w wyniku fermentacji owoców, a zawartość alkoholu sięga maksymalnie 14-16 procent. Można jednak gotowe wino poddać dalszej obróbce, dzięki czemu zawartość alkoholu znacząco się zwiększy, nieco inny też będzie końcowy smak przygotowywanego w ten sposób trunku.

Brandy to właśnie napój alkoholowy destylowany z wina, najczęściej gronowego, choć surowcem może być także wino owocowe, np. z wiśni. W Polsce brandy nazywa się także winiakiem. Szczególną odmianą brandy jest koniak produkowany z białych winogron – swoją nazwę zawdzięcza regionowi Cognac we Francji, skąd oryginalnie ten trunek pochodzi.

Walory smakowe oraz aromat brandy zależy oczywiście od konkretnej receptury, bo chociaż bazą dla winiaków jest zawsze wino, to jednak do jego produkcji używa się różnych szczepów winorośli, w indywidualnie dobranych proporcjach, zmienna jest również długość oraz częstotliwość destylacji, czas dojrzewania, rodzaj butelek bądź beczek do leżakowania.

Czy domowe alkohole są lepsze?

Zrobienie własnej brandy, wbrew pozorom, nie jest wcale tak skomplikowanym przedsięwzięciem. Niezbędna jest aparatura do destylacji oraz owoce na wino – muszą być soczyste, dojrzałe, bez wad i śladów gnicia. Wino jest następnie destylowane i właśnie od tego etapu zależy moc szykowanego trunku oraz jego jakość. W zależności od indywidualnych preferencji, do domowej brandy można jeszcze dodać np. zioła lub skórki owocowe.

Przechowywanie brandy, koniaków i winiaków

Każdy alkohol wymaga określonych warunków przechowywania. Zwykle trunki własnej roboty mogą czekać na spożycie nawet kilka lat, bez obawy, że w tym czasie się zepsują, należy jednak zadbać o właściwe miejsce do trzymania alkoholi. Na domową brandy najlepsze będą szklane butelki, które przed rozlewaniem alkoholu należy dokładnie wyczyścić i zdezynfekować, tak aby żadne resztki po innych napojach nie popsuły smaku.

Butelki muszą mieć szczelne nakrętki, w przeciwnym razie alkohol szybko się ulotni i brandy straci swoje właściwości. Na butelkach warto od razu umieścić etykietę z nazwą trunku – takie eleganckie naklejki można znaleźć w ofercie naszego sklepu internetowego. Winiaków nie powinno się trzymać w lodówce, choć wskazane jest utrzymanie dość chłodnej temperatury, w granicach od 5 do 16 stopni Celsjusza. Butelki z koniakiem muszą być tak schowane, aby nie docierało do nich światło słoneczne.

Jak przygotować etykietę na butelkę domowej brandy?

W domowej produkcji powstaje alkohol na przynajmniej kilka butelek, często też robi się różne trunki, dlatego tak ważne jest odpowiednie oznaczenie, co ułatwi identyfikację napojów trzymanych w prywatnej spiżarni. Bardzo w tym pomagają nasze etykiety, które nie tylko atrakcyjnie wyglądają, ale też są niezwykle trwale i również po dłuższym czasie pozostają czytelne. Etykiety dostępne na zalepieni.pl będą też świetnym rozwiązaniem w przypadku, kiedy butelka z domowym alkoholem ma być przeznaczona na prezent.

Gotowe etykiety są samoprzylepne, znika więc problem ich trwałej oraz estetycznej aplikacji – nasze naklejki są eleganckie, wykonane na wysokiej jakości folii, i nie wymagają dodatkowej taśmy klejącej jak karteczki ze zwykłego papieru. Stosowana przez nas technika nadruku daje gwarancję, że napisy nie rozmażą się pod wpływem wilgoci, prócz tego tak dobieramy czcionkę, aby tekst dało się bez trudu odczytać z większej odległości oraz w słabszym świetle.

Spersonalizowane etykiety na brandy, koniak, winiak

Wielkim atutem naszych etykiet jest możliwość ich spersonalizowania. Treść należy wpisać w kreatorze, podczas składania zamówienia – w pierwszym polu podaje się nazwę trunku, np. „koniak Kazimierza”, w drugim można umieścić datę oraz miejsce produkcji, a trzecie pole to zawartość procentowa przygotowanego własnoręcznie alkoholu. Dostępne na zalepieni.pl wzory dotyczą trunków o nazwach „winiak”, „koniak” oraz „brandy”.

Etykiety mają ciekawą grafikę, a do podkreślenia wysokiej jakości domowej brandy warto wybrać prestiżowe naklejki na złotej folii. Etykiety premium można umieszczać na każdym rodzaju szklanych butelek, warto jednak wcześniej sprawdzić, czy są one odpowiednio wysokie – naklejki z naszej oferty mają ok. 8 × 11 cm. W jednym zamówionym zestawie etykiet jest 20 sztuk, ale oczywiście można w razie potrzeby zwiększyć swoje zamówienie.

Jak umieszczać gotowe etykiety na butelkach z brandy?

Przygotowane przez nas etykiety na brandy wyróżniają się ładnymi, nasyconymi kolorami i wysoką trwałością folii. Nadruk nie blaknie, a klej mocno trzyma się butelki. Etykiety dostarczane są na folii zabezpieczającej i są nacinane po obrysie, tak aby ułatwić rozwarstwianie – naklejek na brandy nie trzeba przed aplikacją wycinać nożyczkami.

Powierzchnia butelki musi być sucha, czysta i odtłuszczona. Oderwaną od folii etykietę po prostu przykłada się do szklanej butelki i dokładnie dociska, a klej działa błyskawicznie, więc po aplikacji butelkę można od razu ustawić na półce, gdzie będzie leżakować.