Segregacja odpadów

Od wielu lat w Polsce stopniowo wprowadzane są uniwersalne dla wszystkich zasady segregowania śmieci. Segregacja sprzyja właściwemu podziałowi odpadów komunalnych, a przy tym ułatwia ich recykling. Dlatego każdy z nas powinien przy wszystkich okazjach, zarówno w domu, jak i w miejscu pracy czy w przestrzeni publicznej, dzielić swoje śmieci na odpowiednie kategorie jak: papier, szkło, metal i plastik oraz bioodpady i odpady zmieszane. Dzięki temu makulatura, szklane butelki i słoiki czy plastikowe butelki mogą być oddane do recyklingu w odpowiednich przedsiębiorstwach zajmujących się takimi zadaniami i ponownie wykorzystane w najbliższym czasie.

Segregacja odpadów kategoria
Pokaż kategorie

Wyświetlanie 1–18 z 28 wyników

Wyświetlanie 1–18 z 28 wyników

Segregacja śmieci – oznaczenia

By segregacja śmieci funkcjonowała jak należy, trzeba oznaczyć kosze według określonych symboli i napisów. Na Zalepieni.pl znajdziesz naklejki i tabliczki, które umożliwią Ci realizację takiego zadania. Możesz je wykorzystać zarówno w swoim domu, przy segregowaniu odpadów przez domowników na odpowiednie sekcje śmieci, jak i w firmie, szkole, urzędach, instytucjach wszelkiego typu, w szpitalach czy po prostu w przestrzeni ulic poszczególnych dzielnic.

Mamy w ofercie tabliczki PCV z nadrukiem, który pokryty jest laminatem antyrefleksyjnym zabezpieczającym druk przed zarysowaniem czy blaknięciem w wyniku oddziaływania promieniowania słonecznego. Tabliczkę szybko przykleisz taśmą piankową dwustronną do ściany czy innego płaskiego miejsca.

W podobny sposób użyjesz naszych naklejek z nadrukiem i laminatem antyrefleksyjnym. Dzięki temu naklejki ułatwiające oznaczanie koszy na śmieci i segregację odpadów są odporne na zmienne warunki atmosferyczne.