Uwaga niebezpieczeństwo

W przestrzeni publicznej, zarówno miejskiej, jak i wiejskiej, czyha na przechodniów, spacerowiczów, osoby starsze i młodsze wiele niebezpieczeństw ze strony infrastruktury technicznej, jak i po prostu natury.

Naklejki i tabliczki Uwaga niebezpieczeństwo

Warto takie miejsca odpowiednio oznaczyć z wykorzystaniem naklejek lub tabliczek. Jednocześnie przydadzą się one również w zakładach pracy, centrach handlowych i w innych miejscach.

miniaturka uwaga
Pokaż kategorie

Wyświetlanie 1–18 z 62 wyników

Wyświetlanie 1–18 z 62 wyników

Wybór tablic i naklejek BHP

Na Zalepieni.pl znajdziesz wiele różnego rodzaju naklejek informujących lub ostrzegających o niebezpieczeństwie. Większość z nich wykorzystuje kontrastowe kolory, zwłaszcza alarmujący czerwony do tego, by zwrócić uwagę w otoczeniu. Może być to naklejka czy tabliczka z napisem UWAGA i dodaną do niego informacją o tym, przed czym ostrzegasz wszystkie osoby, które znajdą się w danym miejscu. Możesz ostrzegać o śliskiej nawierzchni, o tym, że brama zamyka się i otwiera automatycznie, albo o tym, że w pobliżu są urządzenia elektryczne, których w żadnym przypadku nie można dotykać.

Gdzie znajdują zastosowanie tabliczki informujące o niebezpieczeństwie?

Naklejki i tabliczki uwaga niebezpieczeństwo mają swoje zastosowanie właściwie w każdym sektorze przestrzeni publicznej, ale nie tylko. Możesz je stosować w magazynach, halach produkcyjnych i logistycznych, w firmowych zapleczach, w punktach handlowych i usługowych, czy też na lotniskach, dworcach, poczekalniach, parkingach, a zwłaszcza w supermarketach, galeriach handlowych, w szeroko rozumianej przestrzeni publicznej i na placach budowy.

“Uwaga niebezpieczeństwo” w przedsiębiorstwach

Mogą z nich korzystać przedsiębiorstwa wodne i kanalizacyjne, energetyczne i gazowe. Stosuje się je w szpitalach, przychodniach i prywatnych firmach. Przedstawiona lista nie wyczerpuje jeszcze możliwości zastosowania w praktyce tabliczek i naklejek BHP informujących o konkretnym niebezpieczeństwie, z jakim może zetknąć się każdy z nas.

Ciekawostką niech będą naklejki i tablice informujące o niebezpieczeństwie, jakie można ustawiać w lasach, parkach i przestrzeni zielonej w miastach i poza nimi. Trudno nazwać je tabliczkami BHP. Trafną nazwą są tablice ostrzegawcze i informacyjne, które dotyczą pewnego ryzyka. Może być to naklejka Uwaga kleszcze, „Uwaga, niebezpieczeństwo – głęboka woda”, itp.

Wśród nich ważne miejsce zajmują naklejki i tabliczki informujące o ryzyku ukąszenia przez kleszcze. Te niewielkich rozmiarów pajęczaki przenoszą wiele groźnych chorób, a ich ukąszenie może doprowadzić do rozwoju boreliozy u pacjenta. Przy wejściach do miejskich parków czy części zalesionych odpowiednie służby, które odpowiadają za zarządzanie zielenią, mogą ustawić tablice czy nakleić w widocznych miejscach naklejki z napisem „Uwaga Kleszcze”.

Zastosowanie naklejek BHP w firmach prywatnych

W przypadku niektórych firm wynika to z obowiązków nakładanych na nie przepisami obowiązującego prawa. Wiemy o tym doskonale, dlatego na Zalepieni.pl oferujemy Ci tabliczki i naklejki informujące o różnych rodzajach niebezpieczeństw. Mają one także charakter ostrzegawczy i powinny być umieszczane w widocznych miejscach.