Etykiety na kompoty

Kompoty to tradycyjne, owocowe przetwory. Robi się je głównie z myślą o sezonie jesienno-zimowym, kiedy trudniej o świeże owoce, choć jak najbardziej sprawdzą się także w roli orzeźwiających napojów na letnie upały. Najsmaczniejsze są oczywiście kompoty robione w domu, tradycyjnymi metodami, tylko z naturalnych składników.

Domowe kompoty z owoców

Kompot tym różni się od soku, że jest w nim więcej wody. Prócz tego w kompocie są rozgotowane owoce, w całości albo w kawałkach – mimo gotowania zachowują całkiem sporo witamin oraz dostarczają wartościowego błonnika.

etykiety na kompoty kategoria

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

Kompoty robi się z bardzo wielu różnych owoców, najlepiej takich, które mają dużo naturalnego soku i dość wyrazisty smak. Popularne są także kompoty wieloowocowe, jak również kompoty z dodatkiem korzennych przypraw: goździków, imbiru, cynamonu, wanilii. Do kompotów zwykle też dodaje się cukier albo miód, poza tym nie ma w nich żadnych sztucznych konserwantów – długi termin przydatności jest zasługą właśnie odpowiedniego zagotowania słoików z kompotem.

Rodzaj owoców, jak i sama receptura, ma oczywiście ogromny wpływ na to, jak dany kompot będzie smakować. Z tego względu słoiki z kompotami zwykle się opisuje, a dostępne w naszym sklepie naklejki bardzo ten proces ułatwiają. Unikalna receptura od babci? Nowy, testowany dopiero przepis? Dzięki naszym etykietom będzie od razu jasne, po jaki słoik sięgamy. Naklejka informuje też, z którego roku jest dany kompot, dlatego gdy w spiżarni jest dużo słoików z owocowymi przetworami, łatwo je będzie posegregować według rodzaju oraz terminu przydatności.

Jak powinna wyglądać etykieta na kompot?

Kluczowe informacje, jakie powinny się znaleźć na etykiecie, to rodzaj przetworu oraz data jego przygotowania. W naszej ofercie mamy rozmaite etykiety na kompoty. Wyróżniają się one bardzo ciekawą szatą graficzną – na naklejce jest rysunek przedstawiający dany gatunek owoców, są też nalepki przeznaczone na kompoty wieloowocowe. Kolory są żywe, a grafika została tak zaprojektowana, by już po samych obrazkach dało się znaleźć potrzebny słoik wśród wielu innych przetworów stojących na półce. Niektóre etykiety, jak chociażby naklejki na kompot ze śliwek, mają do wyboru dwa różne wzory.

Jeśli receptura kompotu wyróżnia się czymś unikalnym, jak dodatek przypraw czy nietypowe połączenie smaków, warto zaznaczyć to na etykiecie. Umożliwia to kreator napisów znajdujący się na naszej stronie. Tworzenie autorskiej, spersonalizowanej naklejki jest bardzo proste – w okienka kreatora wpisuje się te ważne informacje, które następnie zostaną nadrukowane na etykiety i wysłane do klienta. Nasze naklejki są sprzedawane w zestawach po 20 sztuk – cały taki zestaw przygotowywany jest według jednego szablonu.

Czy gotowa etykieta jest lepszym rozwiązaniem?

Samodzielne przygotowywanie etykiet na kompoty jest bardzo czasochłonne i zwykle takie opisy źle znoszą upływ czasu, bo rozmywają się oraz blakną, więc jest trudno je później odczytać. Nasze etykiety to produkt wysokiej jakości. Naklejka wygląda po kilku latach tak samo jak w momencie jej nalepienia. Etykiety dostępne na zalepieni.pl wykonane są ze specjalnej folii samoprzylepnej, która mocno trzyma się szklanej powierzchni, nawet gdy w spiżarni jest nieco wilgotno. Etykiety nie odrywają się na rogach, choć powinno się wcześniej we właściwy sposób przygotować słoik do oklejenia – kiepskim pomysłem będzie umieszczanie nalepek na słoikach brudnych czy mokrych.

Naklejki są dostarczane na większych arkuszach, ale poszczególne etykiety mają ponacinane obrysy, tak by łatwo dało się je oderwać od folii zabezpieczającej. Nalepka od razu nadaje się do przyklejenia. Najlepiej robić to od krótszej strony, powoli dociskając resztę etykiety do powierzchni słoika, tak by nie utworzyły się pod spodem bąble powietrza czy zagięcia. Po wypiciu kompotu słoik można ponownie wykorzystać do robienia kompotów – zwykłe mycie nie powinno zniszczyć etykiety, natomiast gdy chcemy ją całkowicie usunąć, wskazane jest użycie tłuszczu rozpuszczającego klej. Nasz asortyment obejmuje także etykiety na inne przetwory owocowe: soki, dżemy, powidła.

•         •          •

Kto nie lubi słodkich przetworów? Dzięki nim można się delektować smakiem soczystych owoców nie tylko w sezonie, ale również podczas chłodnych, zimowych miesięcy.

Do robienia pysznych przetworów można wykorzystać niemal każdy owoc, co zapewni dużą różnorodność w domowej spiżarce, a i dobrze znane klasyki, jak kompot ze śliwek czy kompot truskawkowy, będą smakować inaczej w zależności od receptury i sposobu przygotowania. Wpływ na końcowy efekt ma nawet miejsce zbioru owoców.