Pakowanie i wysyłka

Do przygotowania przesyłki potrzebne są odpowiednie materiały pakowe.

Wysyłka paczki

Zwykły karton i biurowa taśma klejąca to zdecydowanie za mało. Ryzykujemy wtedy, że przesyłka ulegnie uszkodzeniu. Podobnie jak znajdujące się w niej rzeczy. Na szczęście dobre materiały do pakowania są dzisiaj łatwo dostępne. Ich używanie nie jest niczym skomplikowanym.

Do pakowania i wysyłki
Pokaż kategorie

Wyświetlanie 1–18 z 26 wyników

Wyświetlanie 1–18 z 26 wyników

Pakowanie paczek do wysyłki

Do pakowania najbardziej nadaje się mocna, szeroka taśma z klejem hot-melt. Sprzedawane w naszym sklepie taśmy pakowe są wyjątkowo mocne. Nie niszczą się nawet pod wpływem ciągnięcia czy skręcania. Taśma pakowa jest lekko elastyczna, co poprawia jej dopasowanie do powierzchni paczki. Do rozerwania takiej taśmy trzeba naprawdę dużo siły. Niestraszna jest jej także wilgoć, mróz czy wysoka temperatura. Nawet w takich warunkach klej będzie mocno trzymał.

Zaletą dobrej taśmy pakowej jest nie tylko to, że ma ona dużą siłę klejenia. Ma też natychmiastowy efekt. Klej działa zaraz po nałożeniu taśmy. Nie trzeba czekać, aż się zwiąże, czy specjalnie ściskać klejonych powierzchni. Sklejenie nie będzie jednak solidne, gdy użyjemy taśmy na wilgotne albo tłuste podłoże.

Większość zwykłych taśm pakowych nadaje się głównie na kartony i papierowe tuby. Natomiast do sklejenia opakowań plastikowych albo metalowych niezbędne będą specjalne taśmy dedykowane właśnie do takich powierzchni.

Nasza oferta obejmuje taśmy pakowe w wersji transparentnej oraz brązowej. Obie mają bardzo podobne właściwości. Taśma transparentna jest po prostu przezroczysta. Przez to wygląda bardziej estetycznie na opakowaniach. Z kolei taśma brązowa jest idealna, gdy chcemy schować zawartość paczki przed niepowołanymi osobami.

Czy warto korzystać z folii zabezpieczającej?

W hurtowniach, magazynach i firmach wysyłkowych powszechnie korzysta się z folii stretch. Służy ona do zabezpieczania przesyłek. Nie ma powierzchni klejącej jak taśma. Bardzo szczelnie przylega do opakowania. Dzięki temu mocno utrzymuje w stabilnej pozycji kilka pudełek, palet albo tub.

Folią stretch można też zabezpieczyć przedmioty o nieregularnej formie. Podczas transportu nie dojdzie wtedy do uszkodzenia. Wprawdzie lepsza jest do tego folia bąbelkowa. Jeśli jednak nie mamy jej pod ręką, wystarczy wielokrotnie owinąć przedmiot gładką folią. I potem okleić go taśmą.

Folia stretch robiona jest z polietylenu. Cechuje ją wysoka wytrzymałość i elastyczność. Do tego folia jest wodoodporna i sprawdza się również w trudnych warunkach. Oprócz folii transparentnej posiadamy też folię czarną, która nie tylko chroni przesyłkę przed zniszczeniem. Zasłania też całkowicie jej zawartość. Folię stretch można skleić taśmą pakową, większe paczki zabezpieczane są elastycznymi taśmami albo pasami.

Im większy i cięższy ładunek, tym gęściej należy owinąć go folią zabezpieczającą. Jeśli paczka będzie stawiana na ziemi, opakowanie musi zostać owinięte folią stretch. Musi być zabezpieczone tak, by nie powstały nawet niewielkie szczeliny przepuszczające wodę.

Jak wybrać odpowiednią kopertę do przesyłki?

Nie wszystkie przedmioty do wysyłki muszą być umieszczane w kartonach. Dokumenty oraz małe, lekkie rzeczy wystarczy włożyć do koperty. Niektóre z nich mają dodatkowe usztywnienie. Podczas transportu przesuwająca się w środku zawartość nie uszkodzi opakowania.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem są także dostępne w naszej ofercie koperty bąbelkowe. Mają one w środku grubą, fakturowaną folię z pęcherzykami powietrza. Utrzymuje ona zawartość przesyłki na miejscu oraz chroni ją przed wilgocią, wstrząsami i brudem. Koperta bąbelkowa świetnie się nadaje do przesyłania ważnych dokumentów, książek, płyt, części zamiennych, kosmetyków.

Gruby plik dokumentów zmieści się też w kopercie rozszerzanej. Nasze koperty są z grubego, mocnego papieru. Dzięki rozszerzanym bokom dokumenty w środku dobrze się układają. Do zamknięcia koperty służy samoklejący pasek.

Profesjonalny nóż pakowy

Niektóre rodzaje taśm pakowych czy folii można podczas pakowania odrywać palcami. Wymaga to jednak dość dużej siły. Można się przy tym skaleczyć. Do tego krawędzie nie będą równe, co niezbyt ładnie wygląda na firmowej przesyłce. O wiele wygodniejszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest nóż pakowy. Tnie on bardzo precyzyjnie i jest prosty w użyciu.

Nóż ma tylko jedną krawędź, dlatego jest wygodniejszy od nożyczek. Rozcinanie nożyczkami folii albo taśmy klejącej, bywa mocno uciążliwe. Materiał klejący często oblepia metalowe ostrze.

Nóż pakowy jest lekki i poręczny. Ze względów bezpieczeństwa jego ostrze jest chowane. Poza tym można dowolnie regulować jego długość. W naszym sklepie można kupić profesjonalne nożyki do pakowania. Są wykonane z solidnego tworzywa i mają blokadę bezpieczeństwa. Rączka noża jest wyprofilowana. Podczas pracy nie wysuwa się z dłoni. Zużyte już części ostrza można odłamywać, odsłaniając nową krawędź.

W naszej ofercie szeroki wybór kopert:

  • zwykłych,
  • bezpiecznych,
  • bąbelkowych,
  • biurowych.

Ponadto oferujemy:

  • folie stretch,
  • zaklejarki,
  • taśmy pakowe,
  • noże,
  • sznurki.