Patrz w lusterka - motocykliści

Widziałeś już napis „Patrz w lusterka – motocykliści są wszędzie”? Z pewnością mogłeś go zobaczyć na tylnym zderzaku czy na klapie bagażnika poprzedzającego Cię samochodu. Jeśli i Ty chcesz ostrzec innych uczestników ruchu drogowego, by uważnie spoglądali w lusterka, możesz na Zalepieni.pl kupić odpowiednią naklejkę na swój samochód.

Naklejki Patrz w lusterka
Pokaż kategorie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Martwe pole w lusterku

Wszyscy kierowcy wiedzą, że podczas jazdy autem trzeba korzystać z lusterek i obserwować nie tylko to, co dzieje się przed maską samochodu, ale i za nim czy obok niego. Bez ich wykorzystywania nie można tak naprawdę wykonywać bezpiecznie, bez ryzyka kolizji czy groźnego w skutkach wypadku, manewrów zmiany pasa ruchu przy wyprzedzaniu.

Zważywszy na fakt, że w przypadku lusterek samochodowych występuje zjawisko tzw. martwego pola, możesz nie widzieć, że właśnie jedzie tuż koło Twojego pojazdu np. motocykl. Jednoślady poruszają się szybko, stąd też o wypadek naprawdę nietrudno. Dlatego zachowaj ostrożność, patrz nawet kilkukrotnie w lusterko boczne i wsteczne, zanim zmienisz pas, aby nikomu nie stała się krzywda. Przypomnij o tej prostej prawdzie także innym kierowcom, bo „motocykle są wszędzie” i w najmniej przewidywanym momencie kierowca jednośladu może być obok Ciebie.

Naklejka „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie” wyraża Twoją ostrożność na drodze, sympatyzowanie z motocyklistami i dbałość o ich bezpieczeństwo. Będzie estetyczną ozdobą Twojego auta.