Etykiety na przyprawy i pojemniki na żywność

Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez przypraw.

To one nadają potrawom charakterystycznego smaku oraz niezwykłego aromatu. Nikogo, kto kocha gotować, nie trzeba do tego przekonywać. Bez względu na to, czy przyprawy zostały zakupione w sklepie, czy przygotowane samodzielnie, powinny być odpowiednio przechowywane. To samo dotyczy również żywności – w kuchni przyda się wszystko!

Jak przygotować w domu mieszanki przypraw?

Na sklepowych półkach nie brakuje różnego rodzaju mieszanek przypraw. Niemniej nie zawsze można mieć pewność co do ich jakości. Mieszkanki przygotowane we własnym zakresie to gwarancja stosowania produktów, których skład nie wzbudza żadnych zastrzeżeń, nie wspominając o walorach smakowych.

kategoria
Pokaż kategorie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Przygotowanie takich mieszanek jest znacznie łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać! Wystarczy po prostu zmieszać odpowiednie suszone przyprawy. Tak przygotowaną kompozycję należy trzymać w szczelnie zamkniętym pojemniczku.

Z nieocenioną pomocą przyjdzie tu domowy zielnik. Nawet jeśli nie mamy własnego ogródka, nic nie stoi na przeszkodzie, aby uprawiać rośliny, które przydają się w kuchni. Doniczki z ziołami można ustawić na balkonie czy parapecie. Idealnie nadają się do stosowania nie tylko na świeżo, ale i po ususzeniu. W wersji suszonej są doskonałą bazą własnoręcznie przygotowanych mieszanek.

Jak przechowywać przyprawy?

Aby przyprawy i mieszkanki przypraw długo zachowały świeżość, należy je właściwie przechowywać.

Zdecydowanie najlepiej nadają się do tego szklane lub ceramiczne pojemniki. Muszą być one szczelne. Spora część ziół – np. lubczyk, kminek, cynamon, bazylia czy cząber – zawiera olejki eteryczne, które szybko ulatniają się, jeśli pojemnik nie jest szczelny. Trzeba też pamiętać o tym, aby pojemniczki z przyprawami trzymać z daleka od kuchenki. Para i ciepło niekorzystnie wpływają na ich jakość. Oczywiście wszystkie pojemniki powinny być dobrze opisane, a do tego najlepiej przydają etykietki.

Jaką żywność można przechowywać w pojemnikach?

Przechowywanie żywności w pojemnikach stało się obecnie normą. Takie podejście do żywności pozostaje w zgodzie z duchem zero waste. Warto jednak wiedzieć, co nadaje się do przechowywania w pojemnikach. Przede wszystkim są to produkty o długim terminie ważności takie jak m.in. kasze, makarony, mąka, cukier, groch, soczewica, ciecierzyca itp. Niektóre pojemniki, np. silikonowe, z powodzeniem nadają się do przechowywania świeżych warzyw, ryb, owoców, porcji ugotowanej zupy lub sosu, sałatek, resztek z obiadu etc. Podobnie jak w przypadku przypraw, tak i tu pojemniki mają być szczelne i dobrze oznaczone.

Dlaczego warto przechowywać żywność w pojemnikach?

Przechowywanie żywności w pojemnikach ma przede wszystkim na celu zachować jak najdłużej świeżość i przydatność do spożycia produktów. Poza tym ułatwia to utrzymanie porządku w domowych zapasach żywnościowych, co przekłada się na usprawnienie pracy w kuchni.

Skąd wiadomo, co zawiera pojemnik?

Na pierwszy rzut oka nie zawsze da się od razu określić, jakie przyprawy czy inne produkty spożywcze znajdują się w danym pojemniku. Niezbędna jest zatem personalizowana etykieta. Można ją stworzyć w domu przy użyciu kreatora tekstu. W roli domowej etykiety występuje przeważnie zwykła kartka papieru, która niestety szybko się niszczy wskutek działania wilgoci. Poza tym do pojemnika przymocowuje się ją zazwyczaj za pomocą taśmy, co nie wygląda zbyt estetycznie, nie wspominając o ulotnej trwałości takiego rozwiązania.

Gotowe etykiety – wygodnie i praktycznie

Nasze gotowe etykiety na pojemniki z przyprawami i żywnością są bardzo mocne i trwałe, dlatego też znakomicie znoszą długie użytkowanie. Ponadto każda etykieta jest ponacinana po obrysie, dzięki czemu nie ma problemu z oderwaniem jej od folii.

Przed naklejeniem na pojemnik nie ma konieczności docinania jej po to, aby uzyskała pożądany kształt. Taką etykietę da się bez najmniejszego kłopotu spersonalizować. Naklejona na pojemnik prezentuje się bardzo ładnie. Nie blaknie i nie ściera się wraz z upływem czasu.

. . .

Dobra organizacja w kuchni to podstawa. Żadnego kucharza nie trzeba do tego przekonywać.

Cenisz sobie porządek w zapasach kuchennych? Lubisz mieć czytelnie opisane słoiczki czy też inne pojemniki i to jeszcze w wyjątkowo estetyczny sposób?

Dobrze trafiłeś! W naszej ofercie mamy gotowe zestawy naklejek z opisami przypraw i innych produktów spożywczych.