Tabliczki trawnikowe

Dużo energii, czasu i pracy trzeba włożyć w to, by trawnik wyglądał doskonale. Jeśli dbasz o murawę wokół swojego hotelu, biurowca czy siedziby firmowej, z pewnością nie chcesz, by trawnik ten zdeptali przychodnie czy na domiar złego stał się on toaletą dla psów i kotów.

Oferta tabliczek trawnikowych

Dla przedsiębiorców, zarządców nieruchomości, jak i osób oraz instytucji dbających o tereny zielone w miastach i poza nimi, oferujemy tabliczki trawnikowe, wyposażone w trzonek będący profilem aluminiowym przeznaczonym do wbicia w ziemię. Możesz dzięki takim tabliczkom poinformować przechodniów o tym, aby szanowali zieleń, albo posprzątali po swoim psie, jeśli ten postanowi załatwić swoje potrzeby fizjologiczne na pięknie przystrzyżonym trawniku podczas spaceru.

tabliczki trawnikowe
Pokaż kategorie

Wyświetlanie 1–18 z 26 wyników

Wyświetlanie 1–18 z 26 wyników

Utrzymanie trawnika w idealnym stanie wymaga sporo pracy, szczególnie wtedy, gdy dostęp do niego mają także osoby postronne. Tereny zielone w przestrzeni publicznej są często traktowane jak ścieżki dla pieszych i drogi dla pojazdów, dużym problemem jest także wyprowadzanie zwierząt domowych na trawniki i niesprzątanie po nich, zjawiska te jednak można znacząco ograniczyć dzięki odpowiednim tabliczkom.

Dlaczego warto montować tabliczki trawnikowe?

Nawet w centrum wielkiego miasta pożądana jest chociaż niewielka ilość zieleni, bo dzięki niej okolica wygląda dużo przyjemniej, poprawia się retencja wody, a latem upały nie są aż tak mocno odczuwalne. Ludzie znacznie chętniej szukają mieszkań na zielonych osiedlach, trawniki pojawiają się także przed biurowcami i budynkami użyteczności publicznej, przy chodnikach, przystankach komunikacji miejskiej, na terenach rekreacyjnych.

O ile jednak trawnik wokół domku jednorodzinnego jest odgrodzony i obce osoby nie mogą na niego wchodzić, tak sprawa się komplikuje przy trawnikach na osiedlach, w przestrzeni miejskiej czy w pobliżu zakładów pracy. Nie zawsze można zieleń skutecznie odgrodzić od ciągów komunikacyjnych, co często kończy się tym, że trawnik zostaje zadeptany i zabrudzony śmieciami oraz zwierzęcymi odchodami.

Właściciele i zarządcy terenów zielonych mają jednak prawo domagać się poszanowania trawników – niszczenie zieleni pozostaje wykroczeniem, za które można dostać mandat. O tym, jak należy się zachowywać na danym terenie zielonym, informuje regulamin, a dodatkowym ostrzeżeniem jest właśnie tabliczka trawnikowa, którą można zamówić w naszym sklepie internetowym. Tabliczkę zachęcającą do szanowania zieleni ma prawo umieścić każdy zarządca nieruchomości i dotyczy to nie tylko osiedli mieszkaniowych, ale również zakładów pracy, instytucji publicznych, obiektów komercyjnych czy placówek usługowych. Tabliczka trawnikowa pomaga w utrzymaniu czystości, a jej montaż to niewielki koszt, zwłaszcza w porównaniu do uzyskanych korzyści.

Gdzie umieścić tabliczkę trawnikową?

Tabliczka powinna oczywiście znajdować się w takim miejscu, które będzie dobrze widoczne dla osób przebywających w pobliżu trawnika. Na rozległych terenach zielonych warto ustawić kilka takich znaków, tak by ostrzeżenia o zakazie wchodzenia na trawnik dało się zauważyć z różnych kierunków. Tabliczek trawnikowych lepiej nie umieszczać pod gęstymi krzakami, przy koszach na śmieci lub tuż obok ławki, bo wtedy łatwo je przeoczyć, a przecież chodzi o to, by komunikat dotarł do jak najszerszego grona.

Tabliczki z naszej oferty zostały tak zaprojektowane, że ich treść da się łatwo odczytać również w ostrym słońcu. Są czytelne i estetyczne, nie będą więc psuć wyglądu zadbanego, starannie przystrzyżonego trawnika. Zamówiona na zalepieni.pl tabliczka trawnikowa bez problemu wytrzyma każdą pogodę – może być na trawniku przez cały rok i nie wymaga żadnej dodatkowej ochrony przed opadami czy ekstremalnymi temperaturami. Dodatkowo można jeszcze zamówić inne przydatne znaki informacyjne, np. ostrzegające przed niebezpieczeństwem, z telefonami alarmowymi, do oznaczenia parkingów.

Jak powinna wyglądać tabliczka trawnikowa?

Informacja o tym, żeby szanować zieleń albo sprzątać po swoim psie, musi od razu rzucać się w oczy. Tabliczka nie musi być koniecznie bardzo duża, powinna natomiast mieć czytelne napisy oraz odpowiednią, zrozumiałą dla każdego grafikę, dlatego oferujemy tabliczki w wyrazistych, kontrastowych kolorach i z czcionką, którą łatwo odczytać także z większej odległości.

Posiadamy szeroki wybór różnych wzorów tabliczek. Obok prostych grafik z piktogramami są także tabliczki z wielobarwnymi obrazkami, przedstawiającymi np. ukwiecony trawnik albo biegnącego czworonoga. Większość tabliczek ma białe tło z napisami w kolorze czarnym, czerwonym bądź zielonym, bo właśnie takie grafiki są najlepiej widoczne i pasują do każdego miejsca.

Na tabliczkach trawnikowych może znajdować się napis „nie deptać trawników”, „nie śmieć”, „szanuj zieleń”, „trawnik to nie toaleta”, „zakaz wyprowadzania psów”. Treść tabliczki trawnikowej zarządca terenu albo właściciel posesji dobiera indywidualnie, w zależności od potrzeb. W naszym sklepie jest kilka rozmiarów tabliczek, więc bez problemu da się dopasować rozmiar znaku do trawnika, na którym ma pojawić się wybrany znak informacyjny.

Tabliczki trawnikowe z ważnymi informacjami

Tabliczki trawnikowe to nie tylko znaki, które mówią o zakazie deptania zieleni czy zakazie wyprowadzania psów. Są także tabliczki z informacją, że na danym trawniku wolno wyprowadzać czworonogi, ale koniecznie należy po nich posprzątać lub jest obowiązek trzymania zwierzęcia na smyczy.

Z naszej ofercie posiadamy także tabliczki trawnikowe z informacją, gdzie znajduje się kosz na psie odchody oraz w jakim miejscu można bezpiecznie przywiązać czworonoga – taki znak bardzo przydaje się przed budynkiem, do którego nie wolno wchodzić ze zwierzętami. Tabliczka może też informować, że na danym trawniku obowiązuje zakaz wyprowadzania psów, ponieważ jest to miejsce wyznaczone do zabawy dla dzieci.

Warto też umieścić na trawniku tabliczkę z apelem o niedokarmianie gołębi. Karmienie gołębi resztkami domowego jedzenia jest wciąż powszechnym zwyczajem, co jednak ma negatywne skutki, bo przyczynia się do większego zanieczyszczenia terenu, szkodzi ptakom i przyciąga szczury – montując odpowiedni znak na trawniku można zniechęcić mieszkańców do wyrzucania pokarmu na tereny zielone.

Naklejka czy tabliczka?

Tabliczka trawnikowa zazwyczaj jest znakiem stałym, a nie tylko tymczasowym, co oznacza, że powinna być wykonana z solidnych materiałów odpornych na czynniki atmosferyczne. Tabliczki dostępne w naszym sklepie są przystosowane do różnych warunków pogodowych i jak najbardziej nadają się do stosowania na zewnątrz – nie niszczą się pod wpływem promieni słonecznych oraz opadów, są odporne na zarysowania, nie tracą przedwcześnie oryginalnych kolorów, nie rozmazują się.

Na zalepieni.pl informację o ochronie trawników i zakazie wyprowadzania psów można zamówić jako naklejkę z nadrukiem lub jako tabliczkę wykonaną z PCV. Naklejka zrobiona jest z mocnej folii samoprzylepnej, pokrytej laminatem antyrefleksyjnym, który zabezpiecza nadruk. Tabliczka PCV również ma taką ochronę, różni się natomiast tym, że nie wymaga dodatkowego podłoża.

Naklejkę umieszcza się na gładkiej powierzchni – może to być czysta tablica informacyjna albo ściana. Tabliczki trawnikowe z PCV najlepiej zamocować na specjalnym trzonku, z pomocą kleju, taśmy montażowej, śrub, dystansów, wkrętów – wszystkie tego typu akcesoria są dostępne w naszym sklepie. Trzonki do tablicy są z profili aluminiowych i pasują do znaków o wymiarach 21 × 15 cm oraz 30 × 21 cm, ale na życzenie klienta przygotowujemy również dłuższe profile, poprawiające widoczność tabliczek.

Jak samodzielnie zamontować tabliczkę trawnikową?

Tabliczki trawnikowe umieszcza się między innymi w parkach, na trawnikach osiedlowych, terenach rekreacyjnych i sportowych, skwerach miejskich, przed siedzibą firmy albo hotelem. Tabliczka może stać zarówno na terenie prywatnym, jak i publicznym, i przyda się nie tylko jako znak zakazu, ale również do przekazywania ważnych informacji związanych z użytkowaniem terenów zielonych.

Naklejkę można nalepić wyłącznie na gładką powierzchnię – nie będzie się ona nadawać np. na ścianę o barankowej fakturze. Powierzchnia, na którą trafi naklejka, musi być czysta, dokładnie odtłuszczona i sucha, w przeciwnym razie folia nie będzie się dobrze trzymać i znak szybko się zniszczy. Tabliczki PCV mocuje się do trzonków za pomocą taśmy dwustronnej lub na wkręty. Montażu taśmą nie powinno się przeprowadzać podczas ujemnych temperatur oraz w trakcie opadów.

Tabliczki trawnikowe nie wymagają skomplikowanej konserwacji i wystarczy je tylko co jakiś czas przetrzeć szmatką, by usunąć kurz oraz inne zabrudzenia. Nasze tabliczki trawnikowe są bardzo trwałe i starannie wykonane, powinny więc wytrzymać co najmniej kilka lat eksploatacji. Gwarantujemy także wysoką jakość materiałów montażowych zamówionych w naszym sklepie internetowym.

Tabliczki trawnikowe na Zalepieni.pl mogą mieć różne wymiary, napisy i grafiki umieszczone w ich obrębie. Możesz je wkopać lub wbić w ziemię. Zostały one wykonane z materiałów, którym niestraszny jest potencjalnie szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych. Znajdą one swoje zastosowanie w parkach i na skwerach miejskich, w miejscach rekreacji i uprawiania sportu, czy także na trawnikach osiedlowych. Możesz ustalić za ich pomocą zasady korzystania z zieleni miejskiej i prywatnej. Przypomnij wszystkim wokół o konieczności dbania o zieleń i o poszanowaniu przyrody.

W ofercie mamy też tabliczki trawnikowe informujące o zakazie gry w piłkę czy wprowadzania psów na trawnik. Wszystkie czytelne, z kontrastowymi napisami i grafikami, aby pozostać zawsze zauważone przez osoby postronne.