Etykiety na wódkę

W tej kategorii znajdziesz etykiety zarówno na wódki okolicznościowe, jubileuszowe jak i na wódki premium. Nasze wyjątkowe wzory oraz prosty personalizator pomoże Tobie stworzyć własny, niepowtarzalny wzór.

Sposób podawania alkoholu ma ogromne znaczenie

Dotyczy to także wódki, która w eleganckim opakowaniu zyskuje całkiem inny charakter. Odnosi się to zarówno do samej butelki, jak i znajdującej się na niej etykiety. Szczególnie efektowne są etykiety personalizowane, projektowane z myślą o konkretnej uroczystości. Idealne także na prezent.

etykiety na wodki personalizowane
Pokaż kategorie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

Na jaką okazję pasuje wódka?

Wódka zalicza się do najpopularniejszych alkoholi. Jej wielką zaletą jest to, że można ją pić solo, z kieliszka, jak i w rozmaitych drinkach. Z dodatkiem innych trunków oraz napojów bezalkoholowych.

Wódkę da się wyprodukować z różnych surowców roślinnych, choć w Polsce najpopularniejsze są wódki z ziemniaków oraz zbóż: żyta, pszenicy, owsa, jęczmienia. Proces produkcji wódki jest dość skomplikowany i wymaga odpowiedniego sprzętu, dlatego raczej trudno będzie ją zrobić w domu, jeśli nie dysponuje się kosztowną aparaturą.

Końcowy smak i aromat wódki zależy nie tylko od rodzaju surowca, ale i destylacji. Za najbardziej wartościowe uchodzą wódki ze spirytusu wielokrotnie rektyfikowanego.

Do niektórych wódek dodaje się jeszcze zioła albo owocowe aromaty. Standardowo wódka ma 40 procent, ale wódki smakowe często są słabsze, z zawartością alkoholu na poziomie 20-37 procent. Dostępne są też wódki mocniejsze, mające nawet 60 procent.

Wódka wbrew pozorom jest alkoholem bardzo uniwersalnym i jak najbardziej pasuje także na eleganckie przyjęcia. Ciężko sobie bez niej wyobrazić wesele, prócz tego jest niezastąpiona przy świętowaniu urodzin, imienin, rocznicy ślubu oraz innych ważnych jubileuszy.

Może być również podawana na imprezach firmowych i biznesowych. Wódki na wyjątkowe okazje warto wcześniej przelać do ozdobnych butelek i opatrzeć etykietą zamówioną na zalepieni.pl. Niezależnie od uroczystości, nasz personalizator pozwoli stworzyć unikalną, dekoracyjną naklejkę na butelkę z wódką.

Jak podawać wódkę?

Według powszechnej opinii wódka powinna być podawana mocno schłodzona, choć to oczywiście kwestia indywidualnych preferencji. Wódki przed podaniem nie należy zamrażać, ponieważ może to osłabić walory smakowe alkoholu. Idealna temperatura to 4-6 stopni Celsjusza, czyli tyle, ile ma standardowa lodówka.

Wódki smakowe, ziołowe i likiery lepiej serwować w temperaturze pokojowej. Ochłodzić warto też kieliszki, do jakich wódka będzie nalewana. Dzięki temu alkohol dłużej utrzyma pożądaną, niską temperaturę.

Kieliszki do wódki

Kieliszki do wódki są ze szkła. Odpowiednie będą zarówno kieliszki na nóżce, jak i bez. Ich pojemność zwykle dobiera się do rodzaju alkoholu. Wódki czyste podaje się w kieliszkach większych, o pojemności 45-50 ml. Do wódek smakowych kieliszki mają około 20-25 ml. Wódkę nalewa się prawie do samego brzegu kieliszka, niemniej w przypadku likierów czy wódek ziołowych zaleca się zostawienie kilkumilimetrowego odstępu od górnej krawędzi. Wódkę z kieliszka można wypić na raz, ewentualnie w dwóch łykach, kiedy pojemność kieliszka wydaje się za duża. Do podawania drinków z wódką służą większe szklanki oraz specjalne kielichy.

Nie jest prawdą, że wódka dobrze komponuje się wyłącznie z ciężkim, tłustym jedzeniem. Rzeczywiście najlepiej podawać ją do dań głównych, ale nie musi to być obowiązkowo czerwone mięso, tylko na przykład drób albo ryby. Rodzaj serwowanej wódki warto dopasować do smaku posiłku.

Ponadto wódka doskonale współgra z przekąskami, także tymi lżejszymi, a łagodniejszym smaku. Wódki luksusowe, czyli te o najwyższej jakości, wolno podawać solo, bez przekąsek, albo jako digestif po daniu głównym. Do deserów odpowiednie będą wódki słodkie i likiery.

Czy wódkę wypada wręczyć w prezencie?

Dobry alkohol to sprawdzony pomysł na prezent. Wódkę można wręczyć w ramach podziękowania, po udanym spotkaniu biznesowym, jako podarunek dla gospodarzy imprezy. Czasami też rozdaje się butelki alkoholu gościom obecnym na dużej uroczystości.

Na prezent polecamy wódki z imiennymi etykietami, które można zamówić w naszym sklepie internetowym, z kolei specjalna, srebrna naklejka doda prestiżu firmowym upominkom dla ważnych klientów oraz biznesowych partnerów.

Jak zamówić wódkę na szczególną okazję?

Sklepowe etykiety nie podkreślają w pełni powodu świętowania. Dlatego popularnym pomysłem jest zamawianie wódek w spersonalizowanych opakowaniach. W ten sposób ozdobić można nie tylko wódkę na wesele, ale i trunki jubileuszowe, urodzinowe, imieninowe, zaręczynowe.

Naklejki warto też zamawiać na wódki robione w domu, tak by od razu dało się rozpoznać, że to alkohol własnej produkcji.

Nasza oferta obejmuje wiele ciekawych wzorów, dopasowanych do okazji. W sprzedaży mamy między innymi etykiety awangardowe, w klasycznym stylu, z kwiatowym nadrukiem, z metalicznym wykończeniem. Każda z tych etykiet ma opcję naniesienia własnego nadruku, który podaje się podczas składania zamówienia.

Jak stworzyć projekt własnej etykiety?

Pierwszym krokiem jest wybór grafiki. Drugi etap to podanie napisu w kreatorze tekstu. Na etykiecie można umieścić imiona jubilatów albo małżonków, nazwę firmy, inicjały. Jeśli to nalepka na wódkę rzemieślniczą, dobrym pomysłem będzie autorska marka, wyróżniająca ją na tle innych alkoholi.

Na etykiecie jest jeszcze miejsce, by podać zawartość procentową wódki oraz datę jej zabutelkowania lub dowolny inny tekst według własnego uznania. Wydrukowane przez nas etykiety na wódkę są wysokiej jakości, w nasyconych kolorach, z tak dobraną czcionką, by łatwo dało się przeczytać znajdujący na butelce tekst.

Etykiety z zalepieni.pl długo zachowują pożądany wygląd. Kolory i napisy nie ścierają się podczas użytkowania butelki, a nalepki nie odklejają się na rogach.

Jak umieszczać etykiety na butelkach z wódką?

Do oklejania spersonalizowanymi etykietami potrzebne będą butelki czyste. Nie powinny mieć żadnych innych nalepek, które psułyby końcowy efekt.

Kształt butelki może być dowolny, ale powinna mieć ona gładką powierzchnię, przynajmniej na takiej szerokości, jaką ma zająć etykieta.

Nasze etykiety są już ponacinane, więc zostaje tylko oderwanie warstwy ochronnej i przyklejenie nalepki do butelki.