Taśmy klejące

Taśma klejąca liczy sobie już niemal sto lat. To niezwykle przydatne akcesorium. Warto je mieć nie tylko w biurze, ale i w domu. Właśnie z jego pomocą da się coś szybko i sprawnie zapakować albo naprawić usterkę.

Poza tą biurową, bezbarwną taśmą klejącą są także materiały o ulepszonych parametrach. Można je wykorzystać do bardziej wymagających zadań.

Klasyczna taśma klejąca

Klasyczna taśma biurowa to najbardziej znany i najpowszechniej stosowany rodzaj taśmy klejącej. Biurowa taśma jest sprzedawana w rolkach po kilkadziesiąt metrów.

taśmy klejące
Pokaż kategorie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

Dla większej wygody użytkowania może być do taśmy klejącej  jeszcze dołączony praktyczny podajnik z ząbkami. Ułatwia on odrywanie odmierzonych kawałków.

Zwykła taśma służy zazwyczaj do łączenia różnych materiałów biurowych. Przydaje się do prac plastycznych, przyklejania karteczek, plakatów albo małych tabliczek. Można ją zastosować do reparowania rozerwanych książek oraz dokumentów.

Biurowa taśma jest transparentna, z matową albo błyszczącą powierzchnią. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na jej wymiary. W naszej ofercie są taśmy Memo-Tape w kilku szerokościach, od 12 do 24 mm.

Kolejnym ważnym parametrem jest jakość kleju. Dostępne na zalepieni.pl taśmy mają bardzo dobrą przyczepność. Są wytrzymałe i odporne na zrywanie. Warto też zwrócić uwagę na termin przydatności. Zbyt stara taśma może stracić swoje właściwości. Nie będzie wtedy już tak mocno trzymać się powierzchni. Prócz tego nie powinno się przechowywać taśm klejących w miejscach wilgotnych i narażonych na działanie wysokich temperatur.

Taśma do pakowania

Zwykłe taśma klejąca świetnie się sprawdza przy prostych pracach biurowych i domowych. Jest jednak za słaba, aby używać jej do zabezpieczania większych przesyłek, zwłaszcza gdy transport odbywa się w trudnych warunkach. Do takich zastosowań polecamy nasze taśmy pakowe, brązowe lub transparentne.

Taśma pakowa jest wyraźnie szersza i z nieco grubszego materiału. Warstwa mocująca jest pokryta specjalnym klejem kauczukowym o ulepszonych parametrach. Czyni to taśmę bardzo odporną na ciągnięcie, rozrywanie i przetarcia.

Taśmy dostępne w naszym sklepie zachowują oryginalną siłę klejenia w temperaturze od -10 do +50 stopni Celsjusza. Ważne jest jednak, aby naklejać taką taśmę na suchą i czystą powierzchnię.

Sprzedawana w naszym sklepie brązowa taśma Hot-Melt jest niezastąpiona:

  • w biurach,
  • magazynach,
  • hurtowniach,
  • sklepach zajmujących się sprzedażą wysyłkową.

Korzystanie z niej jest bardzo proste, a do oddzielania kawałków taśmy wystarczą zwykłe nożyczki. Można też przyspieszyć prace związane z pakowaniem i wysyłką, zaopatrując się w poręczną zaklejarkę do kartonów. Wystarczy złożyć zamówienie na naszej stronie.

Taśmy montażowe i zabezpieczające

Taśma naprawcza ma charakterystyczną, lekko wytłaczaną powierzchnię. Jest trójwarstwowa, dodatkowo wzmocniona włóknami. Dlatego nadaje się nie tylko do pakowania, ale i uszczelniania albo naprawiania rozmaitych powierzchni.

Da się ją przykleić do kartonu, drewna, większości tworzyw sztucznych. Niektóre rodzaje taśmy montażowej są w stanie skleić nawet pęknięte szkło albo metalowe elementy. Dużą zaletą srebrnej taśmy montażowej jest jej wysoka odporność na wilgoć.

Trwały montaż zapewni nowoczesna taśma dwustronna. Klej znajduje się na dwóch stronach taśmy. Jedną stronę przykleja się na przykład do ściany, a drugą do przedmiotu, który chcemy zamocować. Polecamy między innymi piankę dwustronnie klejącą Premium. Jest idealna do mocowania na przykład reklam, rolet, luster, półek, profili, haczyków.

Szersze taśmy dwustronne sprawdzają się przy montażu wykładzin i płytek wykładzinowych. Nasze taśmy wyróżniają się doskonałą przyczepnością. Zapewniają stabilne połączenie powierzchni zaraz po ich sklejeniu.

Taśmy malarskie

Do zabezpieczania różnych powierzchni służy natomiast taśma malarska. Jest ona wykonana z papieru. Ma tak dobrany klej, że po zakończeniu prac remontowych taśmę bardzo łatwo się usuwa z zabezpieczanego przedmiotu.

Taśma malarska nie zostawia tłustych śladów czy resztek substancji klejących. W naszym sklepie sprzedajemy taśmy malarskie w rolkach po 50 m, o szerokości 25 albo 38 mm.

. . .

Postaw na taśmy klejące jakie oferuje sklep internetowy zalepieni.pl i zaklejaj kartony, koperty, sklejaj kartki i wykonuj inne prace bez obaw o siłę i trwałość klejenia. Oferowane taśmy samoprzylepne doskonale sprawdzą się w biurze, w magazynach i wszędzie tam, gdzie liczą się pewne rozwiązania oraz wygoda pracy.

Wybór taśm klejących do pakowania

W naszej ofercie dostępne są taśmy samoprzylepne w wielu wariantach – między innymi papierowe, transparentne, brązowe, białe. W sklepie zalepieni.pl oferujemy produkty optymalnej jakości i to w wyjątkowo korzystnych cenach!